Sagan skončil v 6. etape na piatej priečke

Meilen/Bratislava (kor) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil vo štvrtkovej 6. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska piate miesto. Prvenstvo si odniesol domáci jazdec z tímu RadioShack Leopard Grégory Rast pred Austrálčanom Mathewom Haymanom a Rusom Alexandrom Kolobňovom.

,,Dnes odišla skupinka štyroch jazdcov, ktorá si udržala desaťminútový náskok až do cieľa. Dva dni ťahal vpredu náš tím Cannondale a dnes sa k nám nikto nechcel pridať, ba BMC nechalo uprchlíkov odísť... Tak v závere som išiel do špurtu, aby som získal dôležité body a upevnil si prvú pozíciu v bodovacej súťaži. Z tohto pohľadu som rád, že som zvýšil náskok pred Francúzom Demarem. Dnes boli aj dva-tri pády, počas etapy dosť veľké teplo, ale cítim sa v pohode," sprostredkoval slová Petra Sagana jeho mediálny manažér Jozef Korbel.
V piatok je na programe 7. kráľovská etapa, ktorá povedie z Meilenu do La Punt a meria 206 km.

Výsledky - 6. etapa (Leuggern - Meilen, 186,1 km): 1. Grégory Rast (Švaj.) RadioShack Leopard 4:23:53 h, 2. Mathew Hayman (Aus.) Sky, 3. Alexandr Kolobňov (Rus.) Kaťuša - obaja +25 s, 4. Bert Grabsch (Nem.) Omega Pharma-Quick Step +28,5. Peter SAGAN (SR) Cannondale, 6. John Degenkolb (Nem.) Argos-Shimano - obaja +10:43 min,... 33. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +10:43
Poradie po 6. etape: 1. Mathias Frank (Švaj.) BMC 20:31:06 h, 2. Roman Kreuziger (ČR) Saxo-Tinkoff +23 s, 3. Rui Alberto Faria da Costa (Portug.) Movistar +35, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +57, 5. Bauke Mollema (Hol.) Blanco +1:08 min, 6. Daniel Martin (Ír.) Garmin +1:23, ... 23. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +4:50, 40. Peter SAGAN (SR) Cannondale +10:55
Bodovacia súťaž: 1. Peter SAGAN (Svk) Cannondale Pro Cycling 55 bodov, 2. Arnaud Demare (Fra) FDJ 50 b., 3. Alexander Kristoff (Nor) Katusha 41 b., 4. Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 30 bodov.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Majstri republiky sa udeľujú v pretekoch, ktoré sa nepodobajú na nič iné. Na štarte sú profíci aj amatéri, dokončí ich len pár jazdcov. Ako vyzeral ďalší titul Petra Sagana?
keyboard_arrow_up