Majstrovstvá sveta v MTB XCM

Majstrovstvá sveta v MTB XCM

Len týždeň po vynikajúcom 10. mieste na ME cross-country dosiahol Michal Lami ďalší výborný výsledok. Na Majstrovstvách sveta v MTB maratóne v rakúskom Kirchbergu prišiel do cieľa na 15.
mieste, keď zdolal mnoho špecialistov na maratóny zo svetovej špičky. Michal sa viac venuje pretekom XCO a v tejto sezóne to bol len jeho 2. maratónsky štart.

Samotná trať svojimi parametrami budila už dopredu rešpekt: 95 kilometrov a 4 400 m prevýšenia. Pretekárov na nej čakali 4 kopce, každý s prevýšením cca 1 000 metrov. Obavy u mnohých účastníkov vyvolával aj technicky náročný zjazd do cieľa, ktorý sa so svojimi 7 kilometrami hrdí titulom najdlhší zjazd v Tirolských Alpách. Michal štartoval s číslom 85. Už pri prejazde občerstvovačkou na vrchu Choralpe bol okolo 20. miesta s minimálnou stratou na pretekárov na čele. V ďalšom priebehu pretekov sa pohyboval okolo 18.miesta. V jedinom rovinatom úseku 20 km pred cieľom mal smolu, že išiel sám. Strácal na skupinku pred a dostihla ho skupina pretekárov za ním. Občerstvovačkou pred záverečným stúpaním prechádzal na 25. mieste. Posledných 1 000 výškových metrov zvládol výborne, na vrchole sa prekvapivo objavil
na 16. mieste. V záverečnom zjazde si ešte polepšil o jednu pozíciu. Na prvého Christopha Sausera zo Švajčiarska stratil v cieli 19 minút.František Lami (vôbec najmladší pretekár na štartovnej listine) absolvoval celú náročnú trať a v cieli bol klasifikovaný ako 79. z o 136 štartujúcich. Sestry Juhásové sa tiež úspešne popasovali s 85-kilometrovým variantom trate, ktorý oproti tomu mužskému vynechával jedno stúpanie. Pri svojom vôbec prvom štarte na významnom medzinárodnom podujatí dokončili preteky Andrea na 44. a Zuzana na 49. mieste.Výsledková listina muži: http://services.datasport.com/2013/mtb/kitzalp/RANG210.HTM
Výsledková listina ženy: http://services.datasport.com/2013/mtb/kitzalp/RANG220.HTM
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Staronové Les Gets opäť žilo svetovým pohárom – a to hneď dvakrát

Staronové Les Gets opäť žilo svetovým pohárom – a to hneď dvakrát

Uplynulý víkend znovu patril horských cyklistom. Aj v čase prebiehajúcej Tour de France sa vo francúzskom Les Gets zišli tisíce divákov, očakávajúcich svetové výkony – a dočkali sa ich.
Finále Svetového pohára – neskutočná atmosféra a výkony

Finále Svetového pohára – neskutočná atmosféra a výkony

Francúzske La Bresse privítalo posledné kolo svetového pohára a prinieslo súboj, na ktorý sa tak rýchlo nezabudne.
Test: Canyon LUX CF SLX 9.0 PRO RACE – návrat temného rytiera na maratónske trate

Test: Canyon LUX CF SLX 9.0 PRO RACE – návrat temného rytiera na maratónske trate

Po úspešných novinkách Grail, Spectral a Torque uzrela svetlo sveta aj nová generácia modelu LUX. Nechať si ujsť možnosť otestovať tento model vo výbave z ríše snov skrátka neprichádzalo do úvahy!
keyboard_arrow_up