Trio slovenských cyklistov na finále SP a MS do Kanady

Trio slovenských cyklistov na finále SP a MS do Kanady

Vo finálových pretekoch Svetového pohára zdravotne hendikepovaných cyklistov v kanadskom mestečku Matane (23. - 25. augusta) asi 400 km severovýchodne od Québecu budú štartovať traja slovenskí reprezentanti.

V kategórii zrakovo postihnutých nastúpi bronzový medailista v pretekoch s hromadným štartom z minuloročných paralympijských hier v Londýne Vladislav Janovjak s navádzačom Róbertom Mitošinkom, v kategórii telesne postihnutých stojacich sa v slovenských farbách predstaví Jaroslav Švestka a na handbikoch bude skúšať šťastie Anna Oroszová.

Po pretekoch sa presunú do neďalekého Baie-Comeau, kde sa od 29. augusta do 1. septembra uskutočnia majstrovstvá sveta. Výprava, v ktorej sú okrem spomínaných pretekárov aj mechanik Patrik Chlebo, asistent Milan Orosz a vedúci výpravy Branislav Režňák, odlieta do Kanady v pondelok 19. augusta.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Medailová žatva slovenských cyklistov na EP v Prahe

Medailová žatva slovenských cyklistov na EP v Prahe

Slovenskí zdravotne postihnutí cyklisti potvrdili svoju kvalitu aj na pretekoch Európskeho pohára v Prahe, odkiaľ si priviezli deväť medailí.

Dvakrát na najvyšší stupienok vystúpili zrakovo postihnutý Vladislav Janovjak s navádzačom Róbertom Mitošinkom, ktorí triumfovali v časovke aj v cestných pretekoch s hromadným štartom, ktoré sa išli ako mestské kritérium v okolí štadióna na Strahove. Bronzoví medailisti z paralympiády v Londýne v pretekoch s hromadným štartom nastúpili už v treťom okruhu do samostatného úniku, ktorý dotiahli až do konca. V cieli mali náskok pred súpermi viac ako jeden a pol minúty.

keyboard_arrow_up