Ďalšie pódiové umiestnenie pre slovenskú reprezentáciu

V sobotu 24.08.2013 sa v Ostrave na SP kat.C1 v MTB Cross country podaril husársky kúsok slovenským reprezentantom, ktorí sa postavili na stupne víťazov spolu s olympijským víťazom Jaroslavom Kulhavým. Na pretekoch sa zúčastnili pretekári s Ukrajiny, Rakúska, Maďarska, Poľska a domáceho Česka.

Michal Lami skončil na druhom mieste ,jeho brat František v závere pretekov sa dostal na výbornú tretiu priečku a stal sa aj celkovým víťazom Európskeho pohára kat. do 23 rokov. Nestratili sa ani ostatní slovenskí reprezentanti, Jozef Bebčák skončil na 11.mieste, Tomáš Višňovský bol 21.zo 45 pretekárov. Darilo sa aj naším kadetom, ktorí sa umiestnili v prvej desiatke: Matej
Ulík 5.miesto, Jakub Kurty 7.miesto.Kadetka Erika Glajzová skončila na 6.mieste.

V kategórií starších žiačok sa darilo Radke Rabatínovej, ktorá prišla na peknom 3.mieste. V junioroch sa dlho držal na 8.mieste náš jediný zástupca Dušan Bodiš, ktorého pripravil o dobré umiestnenie defekt na prednom kolese ďaleko mimo depa. Do cieľa prišiel v druhej desiatke.
Ďalší víkend sa naši reprezentanti v zložení Michal Lami, František Lami a Jozef Bebčák predstavia na MS v Juhoafrickej republike, budeme s napätím sledovať ich výsledky a dúfať, že sa im bude dariť.