Janíčková majsterkou sveta, Behro šiesty

Janíčková majsterkou sveta, Behro šiesty

Cyklotrialistka Tatiana Janíčková vybojovala pre Slovensko prvú zlatú medailu z tohtoročných majstrovstiev sveta v horskej cyklistike a cyklotriale v juhoafrickom Pietermaritzburgu. Devätnásťročná Slovenka triumfovala v pretekoch ženskej elity a potvrdila pozíciu najväčšej favoritky. Janíčková je rebríčkovou svetovou jednotkou v tejto disciplíne.

V JAR musela o titul bojovať až do poslednej sekcie. Na jednotlivých prekážkach nazbierala v troch kolách osem trestných bodov. Rovnaký počet chýb spravila aj strieborná Španielka Gemma Abantová. V prospech Janíčkovej však hovoril fakt, že mala čistých trinásť z osemnástich sekcií, kým jej súperka len jedenásť. Druhá slovenská zástupkyňa Kristína Sýkorová skončila na štvrtom mieste.

Vo finále juniorov obsadil Martin Behro 6. priečku. Na jednotlivých sekciách nazbieral Behro 45 trestných bodov.

Výsledky - majstrovstvá sveta v horskej cyklistike a cyklotriale v Pietermaritzburgu (JAR):

CYKLOTRIAL

Ženy - finále: 1. Tatiana Janíčková (SR) 8 tr. bodov (13 čistých sekcií), 2. Gemma Abantová (Šp.) 8 (11), 3. Janine Jungfelsová (Aus.) 17, 4. Kristína Sýkorová (SR) 31

Muži - finále: 1. Abel Mustieles (Šp.) 12, 2. Aurélien Fontenoy (Fr.) 28, 3. Benito Ros (Šp.) 30, ... v semifinále 21. Ján Kočiš (SR) 62,5

Juniori - finále: 1. Bernat Seuba (Šp.) 18, 2. Thomas Pechhacker (Rak.) 31, 3. Alex Rudeau (Fr.) 32, ... 6. Martin Behro (SR) 45
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up10thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
Reportáž: ŠKODA Slovenský raj – krásny ale drsný zároveň

Reportáž: ŠKODA Slovenský raj – krásny ale drsný zároveň

O Slovenskom raji som do tohto víkendu akurát tak počúvala. A keďže si stadiaľ všetci odnášali kopec pekných zážitkov, tento rok som tam nemohla chýbať ani ja.
Tip na výlet: Tri dni v srdci Slovenska

Tip na výlet: Tri dni v srdci Slovenska

Minulý rok sme dovolenkovali v Banskej Štiavnici. Kúsok pred cieľom sme sa driapali cez Hodrušu - Hámre riadnymi kopcami. V hlave už som prepočítaval výškové metre a segmenty. Malo to však jednu zásadnú chybu - sedel som v aute a v kufri žiadne biky neboli.
keyboard_arrow_up