Zjazd mužov ovládol domáci Greg Minnaar

Zjazd mužov ovládol domáci Greg Minnaar

Zlaté medaily si v záverečný deň majstrovstiev sveta v horskej cyklistike v juhoafrickom Pietermaritzburgu rozdelili reprezentanti štyroch krajín. V zjazde v nedeľu triumfovali domáci pretekár Greg Minnaar a Britka Rachel Athertonová, v cross country šprinte získali najcennejšie kovy Austrálčan Paul van der Ploeg a Švédka Alexandra Engenová.

V mužskom zjazde sa predstavila dvojica Slovákov, ani jeden sa výraznejšie nepresadil. Filipa Polca klasifikovali na 35. mieste, Martin Knapec skončil na 54. pozícii.

Výsledky:

ZJAZD

Muži: 1. Greg Minnaar (JAR) 3:58,058 min, 2. Michael Hannah +0,396 s, 3. Jared Graves (obaja Aus.) +3,333, 4. Samuel Blenkinsop (N. Zél.) +3,746, 5. Matthew Simmonds (V. Brit.) +3,939, 6. Nick Beer (Švaj.) +4,041,... 35. Filip Polc +19,625, 54. Martin Knapec (obaja SR) +26,458

Ženy: 1. Rachel Athertonová (V. Brit.) 4:28,043 min, 2. Emmeline Ragotová (Fr.) +8,632 s, 3. Tracey Hannahová (Aus.) +12,395, 4. Jill Kintnerová (USA) +13,425, 5. Caroline Buchananová (Aus.) +13,612, 6. Morgane Charrová (Fr.) +15,637

CROSS COUNTRY ŠPRINT

Muži: 1. Paul van der Ploeg (Aus.), 2. Daniel Federspiel (Rak.), 3. Catriel Andres Soto (Arg.), 4. Elia Silvestri (Tal.), 5. Andy Eyring (Nem.), 6. Marcel Wildhaber (Švaj.)

Ženy: 1. Alexandra Engenová (Švéd.), 2. Jolanda Neffová, 3. Linda Indergandová (obe Švaj.), 4. Nadine Riederová (Nem.), 5. Kathrin Stirnemannová (Švaj.), 6. Lena Putzová (Nem.)
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
Majstrovstvá sveta Val di Sole – dychberúce súboje a veľké návraty

Majstrovstvá sveta Val di Sole – dychberúce súboje a veľké návraty

Návrat legendy na trón, ďalšie technické problémy Cinka a množstvo zaujímavých príbehov. Poďte si s nami pripomenúť okamihy z MS v rámci cross country a rovnako dojmy nášho Martina Haringa.
Rasťo Baránek – výborné 19. miesto na Majstrovstvách sveta vo Val di Sole

Rasťo Baránek – výborné 19. miesto na Majstrovstvách sveta vo Val di Sole

Aké to je zajazdiť top 20 na majstrovstvách sveta a na jednej z najťažších tratí, aké vôbec existujú? Viac v článku a rozhovore.
keyboard_arrow_up