V juhoafrickom Pietermaritzburgu sa skončili Majstrovstvá sveta 2013 v MTB cross-country

V juhoafrickom Pietermaritzburgu sa skončili Majstrovstvá sveta 2013 v MTB cross-country

Reprezentačné družstvo zložené z pretekárov Michal Lami, František Lami, Jozef Bebčák a tímovej manažérky Jany Lamiovej sa zúčastnilo majstrovstiev sveta v horskej cyklistike v disciplíne cross-country v juhoafrickom Pietermaritzburgu.Prvé dva dni pobytu boli vyhradené tréningu na trati XCO. Okruh bol situovaný v MTB Cascades Park v severovýchodnej časti Pietermaritzburgu. Meral 4,7 km a bol charakteristický tvrdým rýchlym povrchom s prachom šmýkajúcim v prudkých zákrutách a s množstvom technicky náročných sekcií v zjazdoch. Dlhé úseky vyskladané z veľkých kameňov, skoky a stromy tesne lemujúce trať predstavovali pre pretekárov veľkú výzvu, ale aj riziko pádu a zranenia.V piatok prišla vopred avizovaná zmena počasia, ochladilo sa o 20 stupňov a popoludní počas pretekov mužov U23 začalo pršať. Mokrý šmykľavý povrch kamenistých sekcií najmä v posledných dvoch zo 6 okruhov preveril technickú pripravenosť pretekárov. Úvod pretekov sa nepodaril Františkovi Lamimu, ktorého problém so spadnutou reťazou hneď v prvom stúpaní po štarte odsunul až na koniec 67-členného štartového poľa. Jeho stíhacia jazda, ktorou si svoje postavenie zlepšoval každým kolom, ho vyniesla na výsledné 25. miesto. Pripísal si zaň 22 bodov do rebríčka UCI. Jozef Bebčák poznačený pádom v tréningu mal v 2. kole v jednej z kamenistých sekcii pád a bolesti hlavy a ruky mu nedovolili v pretekoch pokračovať.V sobotňajších pretekoch hlavnej kategórie muži Elite štartoval s číslom 30 Michal Lami. Počas celých pretekov na 7 okruhov sa pohyboval okolo 30. miesta. Šiestym najrýchlejším časom zo všetkých pretekárov v poslednom okruhu sa posunul na konečné 26. miesto a získal 56 bodov do rebríčka UCI. Svoje maximum z majstrovstiev sveta, 31. miesto z minulého roku, tak vylepšil o 5 miest.V silnej konkurencii 104 pretekárov v nedeľnajších pretekoch XCE sa ani jednému z reprezentantov nepodarilo kvalifikačným časom dostať do 32-člennej skupiny postupujúcich. Najlepší čas z našich pretekárov dosiahol aktuálny majster Slovenska XCE František Lami, keď v kvalifikácii obsadil 37. miesto a od postupu ho delilo necelých 6 desatín sekundy.

Výsledky
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up3thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Majstrovstvá sveta v MTB maratóne Masters - hľadanie motivácie

Majstrovstvá sveta v MTB maratóne Masters - hľadanie motivácie

To fakt je majstrák sveta v bike maratóne „starých chrenov“? A kde to bude? Tieto otázky som položil Tomášovi Hauserovi na maratóne v Raji, keď sa ma pýtal, či sa chcem zúčastniť.
Reportáž: Majstrovstvá Slovenska v short tracku - jedinečné podujatie v náročnom tempe

Reportáž: Majstrovstvá Slovenska v short tracku - jedinečné podujatie v náročnom tempe

Minulú nedeľu som si strihol poriadne rýchle preteky, ktoré sa jazdili v rámci majstrovstiev Slovenska v MTB XCC.
Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
keyboard_arrow_up