Vodič vletel medzi pelotón, ťažko sa zranil aj Schwabik

Vodič vletel medzi pelotón, ťažko sa zranil aj Schwabik

Slovenský cyklista Johann Schwabik a Rakúšan Tobias Derler sa nepríjemne zranili pri zrážke s autom počas pretekov Okolo Lassnitzhöhe, ktoré boli záverečným dielom rakúskeho Tchibo Cupu. Vodič automobilu nebral ohľad na pokyny usporiadateľov a vletel do cesty cyklistom, ktorí sa rútili dole kopcom.

V zjazde sa už nedokázali vyhnúť zrážke a nasledoval hromadný pád. Do cieľa zostávalo 60 km. Schwabika museli s poraneniami hlavy, tváre a zlomeninou nosa previezť do nemocnice v Grazi, kde ho operovali. Cyklista Interu Bratislava prišiel po páde o účasť v budúcotýždňovej časovke mužov do 23 rokov na majstrovstvách sveta vo Florencii. Rakúšana Derlera hospitalizovali v nemocnici. Krátko po zrážke bol v bezvedomí, má viaceré zlomeniny a poranený mozog. Lekári ho uviedli na pár hodín do umelého spánku, jeho stav by však mal byť v utorok už stabilizovaný.

"Pre bezpečnosť pretekov sme urobili maximum. Mrzí nás to. Nehodu som na vlastné oči nevidel, po udalosti všetko fungovalo perfektne, záchranári odviedli excelentnú prácu. Robíme šport vo vonkajšom prostredí, preto nikdy nie sme úplne v bezpečí," povedal riaditeľ pretekov Wolfgang Vidic. Preteky po nehode okamžite ukončili. Vidic sa na miesto nehody vybral aj o deň neskôr. "Premýšľal som o tom celú noc. Po každých pretekoch uvažujem, čo by sa dalo zlepšiť. Cyklistika je pre hustú cestnú premávku stále nebezpečnejší šport. Časy sa menia a musíme klásť ešte väčší dôraz na bezpečnosť," dodal Vidic.

"Bol som tesne za prvými mužmi balíka. Zrazu sa tam zjavilo auto a už to lietalo. Nedalo sa nič robiť," tvrdí jeden z účastníkov nehody, cyklista Joseph Benetseder. Polícia vyšetruje prípad ako normálnu dopravnú nehodu. Či budú preteky pokračovať, zatiaľ organizátori netušia.

Informácie zverejnil kleinezeitung.at.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Štatistiky nehôd a cyklisti - učme sa z chýb druhých play_arrow

Video: Štatistiky nehôd a cyklisti - učme sa z chýb druhých

Aj cyklisti mávajú nehody, koľko ich je ročne, aké sú ich príčiny a kto ich väčšinou spôsobuje? Na čo si dať pozor ako vodič a čo najčastejšie podcenia cyklisti?
Video: 1. pomoc cyklistu - ako pomôcť pri zranení play_arrow

Video: 1. pomoc cyklistu - ako pomôcť pri zranení

Základné a stručné informácie pre pomoc sebe alebo druhému cyklistovi, čo sa dá použiť z výbavy ako pomôcka a čo je dobré so sebou voziť.
Kauza „kotúče“ v pelotóne opäť aktuálna

Kauza „kotúče“ v pelotóne opäť aktuálna

Štvrtková nehoda na pretekoch v Abú Dhabí opäť priliala olej do ohňa.
keyboard_arrow_up