Velits s OPQS získal titul majstra sveta v časovke tímov

Velits s OPQS získal titul majstra sveta v časovke tímov

Cyklisti družstva Omega Pharma-Quick Step obhájili vo Florencii titul majstrov sveta v tímovej časovke. Z tretej zlatej medaily z majstrovstiev sveta sa tešil Slovák Peter Velits. V roku 2007 triumfoval na šampionáte mužov do 23 rokov, vlani vo Valkenburgu i tento rok vo Florencii vyhral s Omegou Pharma-Quick Step tímovú časovku.

Belgické zoskupenie v zložení Sylvain Chavanel, Michal Kwiatkowski, Tony Martin, Niki Terpstra, Kristof Vandewalle a Peter Velits sa presadilo na 57,2 km dlhej trati medzi Montecatini Terme a Florenciou s náskokom 81 stotín sekundy pred austrálskym tímom Orica GreenEdge. Omega Pharma-Quick Step zvládla trať rýchlostným priemerom 53,4 km/h za 1:04:16,81 h. Bronz si vybojoval tím Sky, ktorý za šampiónmi zaostal 22,55 s. Peter Sagan bol lídrom tímu Cannondale, ktorý napokon vo vyrovnaných pretekoch s odstupom 1:28,74 min obsadil 7. miesto. "Bola to rýchla trať, 57 km bolo dosť. Je pre všetkých rovnaká. Dôležité je, že to už máme za sebou," povedal v prvej reakcii pre RTVS Peter Sagan.

Od začiatku to bol súboj medzi Omegou Pharma-Quick Step a Oricou GreenEdge. Velitsovci viedli od prvého medzičasu (7,3 km), na druhom (24,09 km) mali náskok 14,04 s. Ďalšiu časť trate išli oveľa lepšie jazdci Orica GreenEdge a na treťom medzičase (42,3 km) už boli o 1,45 sekundy popredu. Rozhodlo posledných 15 km. Peter Velits s Tonym Martinom ťahali špicu a napokon dotiahli svojich kolegov do víťazného konca, aj keď to bola dráma do posledného metra.

Výsledky - majstrovstvá sveta v cyklistike vo Florencii:

Časovka družstiev mužov (Montecatini Terme - Florencia, 57,2 km): 1. Omega Pharma Quick Step (Sylvain Chavanel, Michal Kwiatkowski, Tony Martin, Niki Terpstra, Kristof Vandewalle, Peter Velits) 1:04:16,81, 2. Orica GreenEdge (Luke Durbridge, Michael Hepburn, Daril Impey, Brett Lancaster, Jens Mouris, Svein Tuft) +0,81, 3. Sky Procycling (Edvald Boasson Hagen, Christopher Froome, Vasil Kirienka, Richie Porte, Konstantin Siucov, Geraint Thomas) +22,55, 4. BMC Racing +1:02,71, 5. RadioShack Leopard +1:17,53, 6. Astana Pro Team +1:21,14, 7. Cannondale Pro Cycling (v zostave Peter Sagan) +1:28,74, 8. Garmin-Sharp +2:01,94, 9. Team Saxo-Tinkoff +2:14,17, 10. Movistar Team +2:31,03
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky - Gino Bartali

Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky - Gino Bartali

Prednedávnom som vám v tretej časti nášho seriálu sľúbil, že sa pozrieme na veľkého konkuretna ale aj spolujazdca Fausta Coppiho - Gina Bartaliho. Aký bol život tohto veľkého jazdca z Apeninského polostrova?
Majstrovstvá sveta v cyklokrose ponúkli napínavé divadlo

Majstrovstvá sveta v cyklokrose ponúkli napínavé divadlo

Množstvo fanúšikov obkolesilo počas prvého februárového víkendu okruh vo švajčiarskom Dübendorfe, aby sa stali svedkami výkonov nových majstrov sveta v cyklokrose. Bolo sa na čo pozerať...
keyboard_arrow_up