Fernando Alonso nezachránil tím Euskaltel pred krachom

Fernando Alonso nezachránil tím Euskaltel pred krachom

Dvojnásobný majster sveta formuly 1 Fernando Alonso nezachráni cyklistický tím Euskaltel-Euskadi a nestane sa majoritným vlastníkom španielskeho družstva. Obe strany napokon nenašli napriek augustovej predbežnej dohode spoločnú reč a nezhodli sa v niektorých otázkach.

"Sme sklamaní konečným výsledkom rokovaní. Je to zlá správa pre celý tím. Vyvinuli sme maximálne úsilie na dosiahnutie dohody," uviedlo v stanovisku vedenie baskickej telekomunikačnej firmy Euskaltel. Cyklistický tím po sezóne 2013 aj následkom krachu rokovaní zanikne. Euskaltel-Euskadi bol s rôznymi názvami na cyklistickej mape od roku 1994.

"Bojovali sme až do konca, ale nie je možné mať v roku 2014 cyklistický tím. Moja vášeň pre tento šport sa však nemení, v budúcnosti je všetko možné. Toto bol len začiatok. Od zajtrajšieho rána začneme pracovať na utvorení nového družstva, na ktoré budeme hrdí. Utvoríme najsilnejší možný tím, ak bude treba aj od nuly. Budem vytrvalý," vyhlásil prostredníctvom Twitteru Alonso.

Po odchode Euskaltel-Euskadi zo scény bude mať Španielsko v roku 2014 len jeden tím v ProTour - Movistar a jedno profesionálne kontinentálne zoskupenie (Caja Rural). Španielska cyklistika je v najväčšej finančnej kríze od konca 70. rokov. Alonso môže vybudovať cyklistický tím najskôr pre sezónu 2015. V Euskaltel-Euskadi chcel kúpiť licenciu ProTour na tri roky za celkovo 6 miliónov eur.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

S láskou k cyklistike...

S láskou k cyklistike...

Ahoj, volám sa Tomáš a cítim averziu voči vytrvalostným športom. Takto by som sa možno predstavil hocijakému cyklistovi alebo bežcovi do roku 2016.
Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Veľa toho nenajazdí, ale napriek tomu má bicykle za pár tisíc. Čo všetko má Andrej vo svojej historickej zbierke a ako sa k tomu dostal?
Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Ako mamka 4 detí (s dvojročnými odstupmi) dobre viem, čo to obnáša, starať sa o ne. No i my maminy potrebujeme chvíľu len pre seba, oddych, ktorým načerpáme sily do ďalších dní. Každý si pod tým predstaví niečo, čo ho baví. A mňa vždy bavil šport.
keyboard_arrow_up