Rusom ukradli šestnásť bicyklov

Rusom ukradli šestnásť bicyklov

Ruská výprava na majstrovstvách sveta v cyklistike v talianskej Florencii prišla o šestnásť bicyklov. Zlodeji ich ukradli z automobilov zaparkovaných pred hotelom. Dva odcudzené bicykle patrili tímu Rusvelo, zvyšných štrnásť zoskupeniu Kaťuša.

"Polícia pracuje. Ukradli nám všetky bicykle. Zajtra žiadny štart," napísal na Twitteri strieborný medailista z majstrovstiev sveta 2007 a 2009 Alexander Kolobňov. Napriek tomuto prvotnému tvrdeniu Rusi napokon na preteky nastúpia. Oxana Kozončuková absolvuje sobotňajšiu popoludňajšiu súťaž žien na tréningovom bicykli, v nedeľu pôjdu Kolobňov a spol. na nových. Vedenie tímu Kaťuša totiž okamžite zabezpečilo náhradu.

"Straty Kaťuše sú oveľa väčšie. Škoda je značná. Naše vozidlá sme zaparkovali pred hotelom, snažili sme sa byť opatrní, keďže v minulosti sa podobné veci už stali. Zlodeji však boli rýchli," povedal pre rsport.ru generálny manažér Rusvela Renat Chamidulin.

Podobný incident sa stal vo februári, keď počas pretekov Tour Mediterranéen vo Francúzsku ukradli všetky bicykle tímu Garmin-Sharp. Formácia Rusvelo zasa prišla v prvej časti sezóny o bicykle na pretekoch Gracia Orlová v ČR.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: ABUS Bordo SmartX 6500A - bezkľúčový zámok s alarmom

Test: ABUS Bordo SmartX 6500A - bezkľúčový zámok s alarmom

Všetko je dnes už smart a tak ma vôbec neprekvapuje, že Abus prichádza so zámkom, ktorý sa ovláda mobilom. Aký však je a ako sa používa?
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Test: Abus Alarmbox a reťaz Ivera - ťažký kaliber pre pokoj v duši

Test: Abus Alarmbox a reťaz Ivera - ťažký kaliber pre pokoj v duši

Silné kombo pre ochranu vášho bicykla tvorí reťaz v spojení s alarmom. Otestoval som, ako fungujú a dočítate sa, na čo všetko som ich použil.
keyboard_arrow_up