Slováci majú za sebou najúspešnejší šampionát

Slováci majú za sebou najúspešnejší šampionát

Prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara dúfal v medailu z elitných pretekov mužov, z majstrovstiev sveta vo Florencii však napriek tomu odchádza spokojný.

Peter Sagan dosiahol najlepší slovenský výsledok v histórii v kategórii elite, keď skončil na šiestom mieste, Peter Velits vyhral s Omega Pharma-Quick Step časovku družstiev a juniorka Tereza Medveďová prekvapila šiestou priečkou. Lepšie výsledky dosiahli na MS zo Slovákov v histórii len Milan Dvorščík (2. v pretekoch amatérov 1994), Peter Velits (1. v pretekoch mužov do 23 rokov 2007) a Peter Sagan (4. v pretekoch juniorov 2007). Na jednom šampionáte však takto úspešná ako teraz vo Florencii ešte slovenská výprava nebola.

"Som veľmi spokojný. Bol to najúspešnejší šampionát v histórii Slovenska. Boli by sme ešte radšej, ak by v pretekoch elite skončili traja Slováci v päťdesiatke, ale osud to chcel inak. Celkový výsledok je veľmi dobrý a tešíme sa z neho," hodnotil MS 2013 Peter Privara.

Najväčšia pozornosť sa sústredila na nedeľňajšie preteky elite, v ktorých patril Peter Sagan medzi favoritov. Na mokrej trati prišiel zo šestice Slovákov sám do cieľa, Peter Velits, Martin Velits, Juraj Sagan, Patrik Tybor i Matej Jurčo z rôznych dôvodov odstúpili. Už v prvom kole po pádoch predčasne skončili bratia Velitsovci i Juraj Sagan. Aj pred rokom vo Valkenburgu nedokončili, vtedy pre technické problémy. S pádom sa vo Florencii najlepšie vyrovnal Peter Sagan, ktorému sa podarilo dotiahnuť na najlepších v pelotóne a bojoval o popredné umiestnenie až do záveru. "Je to až neuveriteľné, koľko smoly sa nalepilo na našich najlepších. Peťo Sagan však dosiahol skvelý výsledok. Všetci sme mu želali, aby vyhral. Výkonnostne na to má," tvrdí Peter Privara.

Od začiatku šampionátu bolo v Toskánsku slnečné počasie. V nedeľu sa však nad Florenciou ženili čerti. Od rána pršalo, čo urobilo preteky ešte náročnejšími. Potvrdili sa predpovede meteorológov, ktorí hovorili o daždi. "Keď sme to Peťovi avizovali, povedal, že všetci majú rovnaké podmienky. Nehľadal výhovorky. Keby vzdal, nikto by mu nič nemohol vyčítať. To je na ňom sympatické. Je to veľký šampión a cyklista," doplnil Peter Privara.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
Rozhovor: Lukáš Kubiš priamo z Olympiády v Tokiu - príprava, pocity a sny

Rozhovor: Lukáš Kubiš priamo z Olympiády v Tokiu - príprava, pocity a sny

Ako sa Lukáš pripravoval na olympiádu, čo bicykel a strava pred takto významnými pretekmi? Ako veľmi iná je táto olympiáda? Čo robiť, keď chce mladý pretekár dokázať to, čo Lukáš?
Tip na výlet: Štyri mlyny na Malom Dunaji

Tip na výlet: Štyri mlyny na Malom Dunaji

Na Malom Dunaji sa nachádza niekoľko historických vodných mlynov, niektoré sú zapísané ako pamiatky UNESCO. Je možné ich spojiť trasou, ktorá zaujme nielen po cyklistickej stránke.
keyboard_arrow_up