Slováci bodovali na pretekoch v Číne

Slováci bodovali na pretekoch v Číne

PR článok

Slovenská reprezentácia MTB sa zúčastnila 21.09. a 22.09.2013 pretekov SP C1 v Guiyangu v Číne, v zložení muži elite: Michal Lami,Bebčák Jozef a za ženy štartovala Zuzana Vojtašová.

V sobotňajších krátkych pretekoch na 30 min jazdy skončil Michal Lami na 7.mieste. Bebčák Jozef na 27.mieste. Vojtašová skončila na 22.mieste.
V nedeľňajších pretekoch, kde sa štartovalo už o body do UCI rebríčku sa na štart postavilo 32 žien a 85 mužov z 32-och krajín z celého sveta. Na veľmi dobre obsadených pretekoch sa podarilo Michalovi Lamimu výnimočný úspech, keď prišiel do cieľa na druhom mieste za švajčiarským jazdcom Fabiánom Girerom z Giant Pro XC tímu. Na treťom mieste došiel ďalší švajčiarský jazdec Nikola Rohrbach.
Jozefovi Bebčákovi sa tiež darilo a došiel na 19.mieste, z U-23 jazdcov skončil na druhom mieste.
Zuzana Vojtašová, ktorá sa spolupodielala na organizácii slovenskej výpravy v Číne, poznačená chorobou došla na 23.mieste. Organizačne bola akcia pripravená lepšie ako kdekoľvek na svete, za čo patrí poďakovanie organizátorom. Pre Slovenskú repre. je to veľká skúsenosť absolvovaním pretekov aj mimo Európy.

Fotogaléria od Zuzany Vojtášovej
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 6 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: MTBIKER Častovský cyklookruh - okom MTBIKER tímu

Reportáž: MTBIKER Častovský cyklookruh - okom MTBIKER tímu

Aj tento rok sa uskutočnila obľúbená cykloturistická akcia v Malých Karpatoch pod názvom MTBIKER Častovský cyklookruh. Poďte sa s nami pozrieť, ako to tam vyzeralo.
Reportáž: Novohradský pedál 2021 – trať s prekvapením a za sucha

Reportáž: Novohradský pedál 2021 – trať s prekvapením a za sucha

V nedeľu 4. júla 2021 sa konal 7. ročník podujatia Novohradský pedál, ktorý už pravidelne patrí do môjho kalendára podujatí v sezóne a vynechal som ho len raz (minulý rok kvôli zraneniu).
Reportáž: ŠKODA Slovenský raj – krásny ale drsný zároveň

Reportáž: ŠKODA Slovenský raj – krásny ale drsný zároveň

O Slovenskom raji som do tohto víkendu akurát tak počúvala. A keďže si stadiaľ všetci odnášali kopec pekných zážitkov, tento rok som tam nemohla chýbať ani ja.
keyboard_arrow_up