Zvolávacia akcia vidlíc Fox Evolution

Zvolávacia akcia vidlíc Fox Evolution

PR článok

Firma FOX oznámila dobrovoľné stiahnutie vidlíc z trhu modelovej rady EVOLUTION series 2013 a bezplatnú výmenu patrón CTD O/C. Jedná sa o vidlice 32mm a 34mm, zdvih 120-160mm, vyrobené v časovom období : marec - november 2012. Zákazníci, ktorí na základe dole uvedených údajov zistia, že sa výmena týka práve ich vidlice musia vidlicu okamžite prestať používať a kontaktovať svojho predajcu.

Názov produktu:
Vidlica FOX EVOLUTION series, zdvih 120-160mm

Výrobca:
FOX Factory of Scotts Valley ,CA, USA

Možné nebezpečenstvo:
Piest patróny sa za určitých okolností môže oddeliť /prasknúť/ pričom môže dôjsť k vysunutiu vidlice na max. možnú mieru, čo môže teoreticky spôsobiť vypadnutie predného kolesa z bicykla a s tým súvisiace nebezpečie fnekontrolovateľného pádu. FOX zaznamenal jeden prípad, kedy prasknutá patróna spôsobila vytiahnutie vidlice na max.. možnú mieru, vypadnutie predného kolesa a pád jazdca.

Vidlice boli súčasťou výbavy bicyklov Specialized, Trek, Kona, Cannondale, Scott a mnohých iných značiek modelového roku 2013 a v malom množstve samostatne predané ako aftermarket vidlice.

Riešenie:
Pre overenie, či sa výmena patróny týka konkrétnej vidlice je potrebné zistiť výrobné číslo vidlice /podľa inštrukcií nižšie/ a tieto dáta potom zadať do špeciálneho formulára, na k tomu zriadených stránkach: http://ridefox.com/recall (iba v anglickom jazyku). Pokiaľ zákazník zistí, že sa bezplatná výmena patróny týka jeho vidlice mal by ju okamžite prestať používať a kontaktovať svojho predajcu kde bol bicykel zakúpený, prípadne priamo servisné centrum firmy Slovkolex. kde mu bude patróna bezplatne vymenená. Pokiaľ sa výmena patróny vo vidlici netýka, zákazník môže vidlicu naďalej bezpečne používať.

Identifikácia vidlice:
Máte skutočne vidlicu EVOLUTION serie?
Nápis EVOLUTION sa nachádza vedľa a nad logom FOX na oboch nálepkách vidlice.

Ďalšie poznávacie znaky:
Farba vidlice: čierna, biela alebo zelená
Model: FLOAT
Ovládanie vidlice CTD na korunke alebo na riaditkách.

Ako postupovať:
Pre zistenie či sa jedná o vašu vidlicu navštívte stránku http://www.ridefox.com/recall

Opíšte výrobné číslo vidlice, ktoré je vyrazené na spodnej časti stĺpika (viď obrázok) a stlačte CHECK.(U vidlíc s diaľkovým ovládaním CTD z riadítok bude zrejme potrebné povoliť držiak bowdenu, aby bolo viditeľné celé sériové číslo). Majte na pamäti že čísla 0, 3 a 8 môžu vyzerať veľmi podobne.ˇ

A) ak dostanete správu: NO ACTION REQUIRED, tak vaša vidlica nepodlieha reklamácii a môžete ju bez problémov používať.

B) ak dostanete správu: Your fork is a part of the recall je nevyhnutné okamžite vidlicu prestať používať.

C) v prípade, že vaša vidlica je súčasťou reklamácie v ďalšom okne vyplňte čo najviac informácií v dotazníku a stlačte tlačítko Submit.
V novom okne v hornej časti sa zobrazí váš žltý referenčný kód. Následne prestaňte vidlicu používať a kontaktujte servisné centrum Fox.
Pre zjednodušenie komunikácie uveďte váš žltý referenčný kód.

V prípade, že si pri vyplňovaní formulára na http://ridefox.com/recall neviete s niečím poradiť kontaktujte nás, s identifikáciou Vám radi pomôžeme.

Firma FOX sa ospravedlňuje za všetky problémy spojené s týmto výmenným programom a ubezpečuje, že sa vrátite na obľúbené traily v bezpečí.Obr. Vidlice série EVOLUTION


Obr. Výrobné číslo vidlice, REMOTE (CTD ovládanie z riadítok), NON-REMOTE (manuálny CTD systém)

Kontakt:
FOX SERVIS CENTRUM / Slovkolex s.r.o
Trenčianska 195
01901 Ilava-Klobušice
Tel: 042/ 44 65782
E-mail fox@slovkolex.sk

Distribútor FOX pre SR
Slovkolex s.r.o
01841 Dubnica nad Váhom
Tel: 042 / 44 21556
http://www.slovkolex.sk
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 5 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Emily Batty a nová vidlica Fox 32 Step-Cast PR článok play_arrow

Emily Batty a nová vidlica Fox 32 Step-Cast

Väčšina žien neskrýva radosť, keď dostane nové šperky alebo šaty. No kanadská bikerka Emily Batty, má ďaleko väčšiu radosť z úplne iného šperku – novej ultralight vidlice Fox 32 Step-Cast, pre ktorú si prišla priamo do centrály Foxu. A má celkom dobrý dôvod, kedže jej už tak poriadne vyladený bike, zase o čosi schudol. Viac info o tejto novinke na stránkach ridefox.com.
Nová vidlica aj tlmič 2016 - FOX 34 PR článok play_arrow

Nová vidlica aj tlmič 2016 - FOX 34

Odpružená vidlica FOX Float 34 dostala úplne novú podobu vonkajšku aj vnútrajšku. Vidlica si jasne požičiava dizajn od 36-tky vrátane korunky, podpery a dokonca aj stĺpik vidlice bol prepracovaný. V sumáre váži Float 34 (pre 29", 140mm) 1769g, na váhe tak zhodila vidlica až 297 g a Float 34 (pre 27,5", 160mm) 1746g, čo je o 219 g menej ako predchodca. Viac podrobností v krátkom videu a článku Nová vidlica FOX Float 34 a tlmič FOX Float DPS pre rok 2016.
Letný výpredaj Cube 2013 PR článok

Letný výpredaj Cube 2013

Leto sa prehuplo cez svoju druhú polovicu, cyklistická sezóna je v plnom prúde a v Slovkolexe nastal čas výpredajov. Od 25.7. máte u exkluzívnych predajcov značky CUBE pre Slovenskú republiku jedinečnú možnosť nakúpiť aktuálne modely tohto nemeckého výrobcu za zvýhodnené ceny a vychutnať si tak zvyšok roka s novým bikom podľa vašich predstáv.
keyboard_arrow_up