MTBIKER magazín - Všetky články a videá

Red Bull Valparaiso Cerro Abajo 2013

Séria mestských zjazdov pokračuje. Tento krát sa stal víťazom akcie Red Bull Valparaiso Cerro Abajo Kolumbijec Marcelo Guitierrez. Slovák Filip Polc skončil s minimálnou stratou na druhom mieste. Pozrite si headcam, na ktorom je vidieť ako sa s traťou pasuje Cedric Gracia.
Pavlendová nedokončila omnium, skončila 17.

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila v omniu na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku konečné 17. miesto. Dvadsaťtriročná Slovenka síce neabsolvovala celú súťaž, ale napokon ju klasifikovali na poslednej priečke. Po štvrtej disciplíne, nedeľňajšej prvej - individuálnej stíhačke - z pretekov odstúpila. Najvšestrannejšou cyklistkou súčasnosti je Američanka Sarah Hammerová.
Sir Chris Hoy & Science in Sport

Žiadne prevody, odpruženie ani brzdy...len čistá ľudská sila a jej spojenie s bicyklom.
V bodovacích pretekoch titul pre Češku Macháčovú

Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Pavlendová je po úvodných troch disciplínach viacbojárskeho omnia na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku na 17. mieste. Slovenka skončila v letmom kole i bodovacích pretekoch na 16. mieste, vo vyraďovacích pretekoch bola trinásta.
A quick look at one of Aaron Gwin's workouts at Ryno's Gym

Krátka tréningová inšpirácia na sobotné popoludnie.
BlocBoi Fame - Disrespectful

Motivačná fixie skladba na piatkový večer a noc. Rešpekt! :)
Pavlendová skončila v scratchi na 8. mieste

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 8. miesto v disciplíne scratch na MS v bieloruskom Minsku. Pre 23-ročnú Slovenku je to najlepší výsledok kariéry na svetových šampionátoch.
Proti Armstrongovi vraj aj americké vládne orgány

Do súdnej kauzy voči niekdajšiemu cyklistovi Lanceovi Armstrongovi v súvislosti s jeho dopingovými previneniami sa údajne zapoja aj americké vlády orgány.
Marco Aurelio Fontana - Training Session

Trochu XC pred blížiacim sa víkendom.
Zlato v tímovom šprinte putuje do Nemecka

Reprezentanti Nemecka v dráhovej cyklistike Rene Enders, Stefan Botticher a Maximilian Levy sa stali v bieloruskom Minsku majstrami sveta v tímovom šprinte. Na šampionáte zdolali vo finále tím Nového Zélandu. Nemci dosiahli v súboji o zlato čas 43,495 s, družstvo z Oceánie bolo o 49 tisícin sekundy pomalšie. Bronz si vybojovali Francúzi. Zlato v scratchi patrí Írovi Martynovi Irvinovi.
Na návšteve u cyklistického trénera a športového diagnostika Juraja Karasa

Športové vyšetrenia a diagnostika sa čo raz viac dostávajú do povedomia a začínajú ich využívať aj hobby športovci, na maximálne využitie a zefektívnenie tréningu. Mgr. Juraj Karas, PhD. patrí medzi špičku v tomto obore, zároveň je priekopníkom a novátorom v tejto oblasti u nás.
Giro 2014 sa nezačne na Slovensku, ale v Belfaste

Cyklistické preteky Giro d´Italia sa nebudú v roku 2014 začínať na Slovensku, ako o tom v minulosti uvažovali viacerí členovia vlády SR. Jedno z troch podujatí Grand Tour odštartuje v roku 2014 v severoírskom Belfaste, etapovými mestami počas prvých troch dní budú aj Armagh a írska metropola Dublin. Niektoré z tria slávnych pretekov navštívili túto časť Európy v naposledy v roku 1998, keď sa tam konala časť Tour de France.