Števková bola jedenásta medzi ženami

Slovenská reprezentantka Janka Keseg-Števková obsadila 11. miesto v pretekoch žien na majstrovstvách Európy v cyklokrose v Mladej Boleslavi. V náročnom blatistom teréne a neustálom daždi sa presadila Britka Helen Wymanová.

V mokrom počasí mala veľké problémy slovenská juniorka Tereza Medveďová, ktorá prišla do cieľa na 15. priečke. Jej ambície boli zaútočiť na elitnú desiatku. Medzi juniormi skončil najlepšie Juraj Bellan na 27. pozícii.

Výsledky - ME v cyklokrose v Mladej Boleslavi:

Ženy: 1. Helen Wymanová 39:22 min, 2. Nikki Harrisová (obe V. Brit.) +1:11, 3. Lucie Chainelová-Lefevrová (Fr.) +1:24, ... 11. Janka Keseg-Števková +9:14, 12. Lívia Hanesová -1 kolo, 14. Zuzana Vojtášová (všetky SR) -1 kolo

Juniori: 1. Yannick Peeters (Belg.) 41:08 min, 2. Adam Ťoupalík (ČR) +8 s, 3. Yan Gras (Fr.) +15, ... 27. Juraj Bellan +4:23, 35. Kristián Zimány +7:12, 38. Pavol Kvietok (všetci SR) -1 kolo

Juniorky: 1. Anne Kalvenhaarová 37:24 min, 2. Sabrina Stultiensová (obe Hol.) +14 s, 3. Alice Mari Arzuffiová (Ta.) +46, ... 15. Tereza Medveďová (SR) +4:34
SITA
© 2024, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.