Zdroj: Verejné požičovne bicyklov v Londýne.

Bratislava pripravuje verejné požičovne bicyklov za 700 000€

Primátor Milan Ftáčnik očakáva, že prvé mestské bicykle budú môcť nielen obyvatelia, ale aj návštevníci slovenskej metropoly využívať v druhej polovici roka 2014.

Bratislavská samospráva vyhlásila verejné obstarávanie, ktoré ma vygenerovať dodávateľa technológie, systému automatickej požičovne mestských bicyklov – BIKE SHARING. Do súťaže sa môžu prihlásiť fyzické i právnické osoby, pričom lehota na predkladanie ponúk uplynie 21. marca t.r. o 10.00 hod.

Ponuku môže súťažiaci doručiť bratislavskej samospráve osobne (podateľňa magistrátu, Primaciálne námestie) alebo poštou. Po vecnom posúdení a vyhodnotení ponúk budú súťažiaci, ktorí splnili kritéria obstarávania, pozvaní do elektronickej aukcie, ktorá určí víťaza, najlacnejšieho dodávateľa systému požičovne bicyklov.

Maximálna cena za dodanie technológie pre bratislavský systém BIKE SHARING je 700-tisíc eur. Finančné náklady na spustenie požičovne bicyklov bude kryť z mestského rozpočtu a sponzorských, partnerských zdrojov. Samospráva v prvej etape plánuje vybudovať 20 kontaktných miest, kde si budú môcť záujemcovia požičať bicykle. V horizonte troch rokov by v rámci Bratislavy malo byť 40 staníc s 230 bicyklami. V súťažných kritériách samospráva požaduje, aby bicykel bol z odolného materiálu proti korózii, obsahoval protivandalské úpravy a rám bol s nízkym nástupom. Výpožičná stanica bude v prevádzke 24 hodín denne a systém bude schopný komunikovať s Bratislavskou mestskou kartou, záujemca bude môcť splniť registračné podmienky prostredníctvom mobilného telefónu či cez internet.

[Foto na úvode: Verejné požičovne bicyklov v Londýne.]

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Elektronické radenie - výhody a ako na prerábku

Elektronické radenie - výhody a ako na prerábku

Zvažujete, či mechanickú alebo elektronickú sadu? Máte obavy z “elektriky”, či ju budete vedieť nastaviť a používať? Čo obnáša prerobenie mechaniky na Di2, aké sú výhody bezdrôtovej sady?
keyboard_arrow_up