Zdroj: Verejné požičovne bicyklov v Londýne.

Bratislava pripravuje verejné požičovne bicyklov za 700 000€

Primátor Milan Ftáčnik očakáva, že prvé mestské bicykle budú môcť nielen obyvatelia, ale aj návštevníci slovenskej metropoly využívať v druhej polovici roka 2014.

Bratislavská samospráva vyhlásila verejné obstarávanie, ktoré ma vygenerovať dodávateľa technológie, systému automatickej požičovne mestských bicyklov – BIKE SHARING. Do súťaže sa môžu prihlásiť fyzické i právnické osoby, pričom lehota na predkladanie ponúk uplynie 21. marca t.r. o 10.00 hod.

Ponuku môže súťažiaci doručiť bratislavskej samospráve osobne (podateľňa magistrátu, Primaciálne námestie) alebo poštou. Po vecnom posúdení a vyhodnotení ponúk budú súťažiaci, ktorí splnili kritéria obstarávania, pozvaní do elektronickej aukcie, ktorá určí víťaza, najlacnejšieho dodávateľa systému požičovne bicyklov.

Maximálna cena za dodanie technológie pre bratislavský systém BIKE SHARING je 700-tisíc eur. Finančné náklady na spustenie požičovne bicyklov bude kryť z mestského rozpočtu a sponzorských, partnerských zdrojov. Samospráva v prvej etape plánuje vybudovať 20 kontaktných miest, kde si budú môcť záujemcovia požičať bicykle. V horizonte troch rokov by v rámci Bratislavy malo byť 40 staníc s 230 bicyklami. V súťažných kritériách samospráva požaduje, aby bicykel bol z odolného materiálu proti korózii, obsahoval protivandalské úpravy a rám bol s nízkym nástupom. Výpožičná stanica bude v prevádzke 24 hodín denne a systém bude schopný komunikovať s Bratislavskou mestskou kartou, záujemca bude môcť splniť registračné podmienky prostredníctvom mobilného telefónu či cez internet.

[Foto na úvode: Verejné požičovne bicyklov v Londýne.]

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Najlepšia cyklo výstava v Európe? Italian Bike Festival 2023 play_arrow

Video: Najlepšia cyklo výstava v Európe? Italian Bike Festival 2023

Na najznámejšej výstave Eurobike neboli posledné ročníky ideálne. Svetových značiek, ktoré zaujímajú bežných cyklistov, ubúdalo, stále viacej vystavovateľov pochádzalo z Ázie.
Pozvánka: Prekrv svoj mozog na verejnej jazde s Mozgovou Atletikou a Nilio

Pozvánka: Prekrv svoj mozog na verejnej jazde s Mozgovou Atletikou a Nilio

Hoci sa rok preklopil do svojej jesennej časti, spoločné jazdy neutíchajú. Najbližšie roztočíme pedále v Bratislave.
Video: L’Etape Slovakia 2023 - skoro pád, ale potom odmena play_arrow

Video: L’Etape Slovakia 2023 - skoro pád, ale potom odmena

Po prežití obrovskej „vlny” v úvode nasledovali len príjemné veci. Osobné rekordy, dobré watty a slušné umiestnenie. L’Etape Slovakia 2023 sa nám podaril.
keyboard_arrow_up