Zdroj: FB - Peter Sagan

Sagan zaostal a Cancellara obhájil triumf na Okolo Flámska

thumb_up0thumb_down 4 komentáre

SITA 06.04.2014   Cestna Cyklistika Cykloturistika Peter Sagan Vysledky

Švajčiar Fabian Cancellara sa stal víťazom ďalšieho z pätice cyklistických monumentov Okolo Flámska. Na 260 km trati zo západu na východ Flámska medzi Bruggami a Oudenaarde obhájil vlaňajšie prvenstvo, tentoraz však v závere nebojoval o víťazstvo so Slovákom Petrom Saganom.

 

Jazdec tímu Trek Factory dosiahol na Okolo Flámska už tretí triumf v kariére, okrem posledných dvoch edícií uspel aj v roku 2010. Cancellara odsunul na ďalšie priečky Grega van Avermaeta a Stihna Vandenbergha. Peter Sagan prišiel do cieľa s takmer poldruhaminútovýn odstupom.

Slovenský šampión Peter Sagan sa od začiatku pohyboval na čele pelotónu a kontroloval si vývoj pretekov. Nevyhol sa síce technickým problémom, ale nezaplietol sa do žiadneho pádu. Výrazne mu pomáhali aj tímoví kolegovia. Prvý prejazd legendárneho Paterbergu poriadne preriedil pelotón. Vtedy sa začali naozajstné preteky. Necelých 20 km pred cieľom, keď boli vpredu Stijn Vandenbergh a Greg van Avermaet, zaútočil z poľa favoritov Fabian Cancellara, ktorého sa dokázal držať len Sep Vanmarcke. Sagan trocha strácal a pri druhom výstupe na Paterberg sa poriadne vytrápil a výraz jeho tváre naznačoval, že rezignoval na stíhanie súperov. Vpredu jazdila štvorica cyklistov, ktorá postupne zvyšovala náskok pred prenasledovateľmi. Záverečnú taktickú bitku napokon v šprinte vyhral Cancellara.Okolo Flámska alebo v pôvodnom znení Roonde van Vlaanderen boli druhým z pätorky cyklistických monumentov. Víťazstvo na 260 km dlhej trase medzi Bruggami a Oudenaarde znamená uznanie a rešpekt cyklistického sveta na dlhé roky. Okolo trate sa boli desaťtisíce fanúšikov. Cesta bola na mnohých miestach vydláždená kockami typickými pre belgické klasiky. Organizátori zaradili do itinerára pretekov aj 17 krátkych, ale o to ostrejších stúpaní. Po kockách na Oude Kwaremont sa cyklisti štverali trikrát, dva razy zasa v závere pretekov otestovali svoje sily na legendárnom Paterbergu. Preteky zo západu na východ Flámska sa začali jazdiť v roku 1913.

Neoficiálne výsledky - cyklistické preteky Okolo Flámska (Bruggy - Oudenaarde, 260 km):
1. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek Factory 6:15:25 h, 2. Greg Van Avermaet (Belg.) BMC Racing, 3. Sep Vanmarcke (Belg.) Belkin, 4. Stijn Vandenbergh (Belg.) Omega Pharma - Quick-Step všetci rovnaký čas, 5. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša, 6. Niki Terpstra (Hol.) Omega Pharma - Quick-Step obaja +20, 7. Tom Boonen (Belg.) Omega Pharma - Quick-Step, 8. Geraint Thomas (V. Brit.) Sky, 9. Björn Leukemans (Belg.) Wanty - Groupe Gobert, 10. Sebastian Langeveld (Hol.) Garmin Sharp všetci +28, ... 16. Peter Sagan (SR) Cannondale +1:24


[Foto na úvode: FB - Peter Sagan]

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Komentáre

palkovic 07.04.2014 (07:09)

thumb_up0thumb_down


pekný výsledok

 
miral 07.04.2014 (21:59)

thumb_up0thumb_down


nuž dnes dnes nevydalo - tešíme sa na daší pretek a držíme palce ja s rod.

 
DURI76 08.04.2014 (20:13)

thumb_up0thumb_down


Spartacus je neskutočny.Dufam že ho Sagi raz vystrieda na trone.

 
palkovic 09.04.2014 (06:49)

thumb_up0thumb_down


pekne sa pozerá na cyklopreteky, keď je tam niekto zo Slovenska a bojuje vpredu. Nemusí vždy vyhrávať...

 
Pridaj komentár
keyboard_arrow_up