MTBIKER magazín - Všetky články a videá

Horská časovka do vrchu MTB Podsuchá - Smrekovica 2012

Propozície k piatemu ročníku horskej časovky do vrchu Podsuchá - Smrekovica.
Slovensko na MS 2012 so Saganom i Velitsovcami

Slovensko bude na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike, ktoré sa od 16. do 23. septembra 2012 uskutočnia v okolí holandského mesta Limburg, reprezentovať desať jazdcov. Nomináciu na svetový šampionát schválili v nedeľu na zasadnutí komisie cestnej cyklistiky SZC v Kláštore pod Znievom. V kategórii mužov budú v časovke štartovať Peter Velits a Matej Jurčo, v pretekoch jednotlivcov sa predstavia Peter Sagan, Peter Velits, Martin Velits, Juraj Sagan, Matej Jurčo a Maroš Kováč.

Hltanie prachu na Greenbiku - report II

V stredu podvečer mi volá Milan, či chcem ísť na Greenbike, ak budem mať štartovné zadarmo. Za report. Ulakomil som sa, osudová chyba. :-D Nohy rozbité od Horala, ale lepšie ako sa doma nudiť... Vo štvrtok v rámci práce som sa zastavil v predajni na prezentácii, akurát som mal cestu okolo, keď mi Milan oznámil, že ma odprezentoval s protekčnou 13-kou. :-) Keď mi v Málinci tesne ušla...
6.kolo SP DH - Bike Park Donovaly

Propozície k 6. a zároveň poslednému kolu SP DH na Donovaloch.
Kellys  Greenbike Tour 2012 - report I

Kellys Greenbike Tour 2012 - report I

Tradičný augustový dátum, tradičné miesto v Bratislave na Partizánskej lúke...
18.8 sa konal ďalší, už v poradí 5. ročník. Kellys Greenbike Tour sa išiel zároveň aj ako posledné kolo projektu na podporu onkologických chorých detí „Župný pohár – Na bicykli deťom“.
Samotnú prezentáciu som absolvoval už v piatok, prebehla bezproblémovo, bez zbytočného čakania v predajni Greenbike. Za symbolických 10 EUR toho bolo v štartovom teda kvantum, energy gel, multikľúč, reflexné pásiky, pitie, jedlo, reklamné letáky ..
Kniha Slovenskom na biku

Ide o unikátnu 80-stranovú celofarebnú publikáciu. Unikátnosť spočíva v tom, že je to asi prvý pokus zdokumentovať a priblížiť ľuďom najvýznamnejšie MTB trasy v slovenských horách.
Aminostar Šprintpolom

8. ročník MTB časovky do vrchu.
Ivana Kuriačková v Penze medzi juniorkami ôsma

Slovenská juniorka Ivana Kuriačková obsadila na pretekoch Európskeho pohára v triatlone v ruskom stredisku Penza ôsme miesto. Vo všetkých kategóriách dominovali domáci ruskí pretekári, ktorí s výnimkou bronzového stupienka v kategórii žien - elite obsadili všetky medailové pozície.

Marek Peško vicemajstrom Európy vo four crosse

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Marek Peško sa stal vicemajstrom Európy v disciplíne four cross. Dvadsaťštyriročný Pezinčan získal striebornú medailu v poľskom stredisku Szczawno-Zdroj. Vo "veľkom finále" bol na sily slovenského pretekára iba Švéd Felix Beckeman, za Slovákom skončila dvojica Čechov - Lukáš Měchura a Tomáš Slavík.
P. Sagan v Hamburgu na 14. mieste, zvíťazil Démare

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajších jednodňových pretekoch Vattenfall Cyclassics v nemeckom Hamburgu štrnáste miesto. Na podujatí UCI WorldTour 2012 sa z víťazstva tešil Arnaud Démare z tímu FDJ časom 6:03:20 h, druhú pozíciu obsadil Nemec André Greipel a tretí skončil Talian Giacomo Nizzolo, obaja dosiahli rovnaký čas ako víťaz.
Domáce majstrovské tituly pre Pavlíka a Vojtekovú

Majstrami Slovenska v triatlone sa v Žiline stali medzi mužmi Ján Pavlík a v kategórii žien Zuzana Vojteková. Pre Pavlíka je to premiérový majstrovský titul, Vojteková dominovala na domácom šampionáte tretíkrát v rade a v historických tabuľkách v počte zlatých medailí sa dostala za legendárnu Mariku Kuriačkovú. Obhajca vlaňajšieho titulu medzi mužmi Pavel Šimko skončil tentoraz štvrtý.

Cyklotrial: Janíčková v Antverpách druhá, Sýkorová na 4. mieste

Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková obsadila druhé miesto v súťaži žien na tretích tohtosezónnych pretekoch Svetového pohára UCI v belgickom meste Antverpy (17. - 19. augusta). Líderka priebežného poradia SP nazbierala v pretekoch 22 trestných bodov, víťazkou sa stala Španielka Gemma Abantová-Condalová (20 trestných bodov).