Slovenská reprezentácia MTB na SP v Novom Meste na Morave

Slovenská reprezentácia MTB na SP v Novom Meste na Morave

15 komentárov

slavo 27.05.2014   Reprezentacia Slovensko Info Svetovy Pohar Nove Mesto Na Morave

Aj za účasti slovenskej reprezentácie MTB sa konalo tretie kolo SP najvyššej kategórie CDM v českom Novom Meste na Morave. Za príjemného teplého počasia a na známej technicky náročnej trati sa predstavilo až 11 pretekárov zo Slovenska a to vo všetkých vekových kategóriách.

 

Ako prvé pretekali juniorky, kde Nina Janušíková skončila na 49.mieste. V kategórií Juniori sa predstavili traja pretekári a to Sklenárik Filip 74.miesto, Bušfy Michal 73.miesto, Matej Ulík 79.miesto. Zo 120 štartujúcich pretekárov došli s plným počtom kôl. V kategórií Ženy U23 sa predstavila Michaela Malaríková, ktorá podala pekný výkon a došla na 31.mieste. V nedeľu sa ako prví predstavili muži do 23 rokov, kde sme mali troch pretekárov. Veľmi pekne si počínal Jozef Bebčák, ktorý sa počas pretekov pohyboval od 22. až 25.miesta, ale defekt v poslednom kole ho odsunul na 37.miesto, čo je zo 150 štartujúcich veľmi pekný výsledok. František Lami došiel na peknom 44.mieste. Pretekári sa týmito dobrými výsledkami nominovali na ME v Nemecku. Tomáš Višňovský mal smolu a po zlomenej sedlovke odstúpil z pretekov.V kategórií žien sa predstavila jediná pretekárka za Slovensko známa Janka Keseg Števková, ktorá sa po materskej dovolenke vrátila do svetového peletónu vo veľmi dobrej forme a aj napriek zraneniu s preteku v Grazi sa umiestnila na 34.mieste z 86 štartujúcich žien. Ako posledný sa predstavili Muži Elite. Naši dvaja pretekári sa výkonnostne predstavili v dobrej forme, po chorobe Michal Lami skončil na veľmi peknom 31.mieste a pripísal si 44 bodov do UCI rebríčka, aj Martin Haring išiel veľmi pekne, keď sa v prvých troch kolách prepracoval z 85.miesta na 48.miesto, ale potom ho zradila technika a problémy s reťazou, nakoniec došiel na 91.mieste, pripísal si 3 UCI body.

S výkonmi slovenských pretekárov som spokojný, podali výkony na hranici svojich možností a keby im prialo aj športové šťastie, boli by výsledky ešte lepšie. Verím, že o týždeň v Nemeckom Albstadte výkony zopakujú a dostavia sa aj lepšie výsledky. O dva týždne sa slovenská reprezentácia predstaví na ME v Nemeckom St.Wendeli.
Tréner slovenskej reprezentácie Róbert Glajza.


Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

mpower 27.05.2014 (13:17)

2


onanovat nad gramatikou poprosim na portali o slovenskom jazyku... my ostatny sme podany blog pochopili... trebars nech ju napise aj v anglickom jazyku v skratkach..

 
bimjeam 27.05.2014 (11:24)

1


Skontroluje si prosím pravopis a zopakujte gramatiku . Slovensko s malým s, "v juniorskej kategórie", "V Kategórii", "Z výkonmi" , písmeno v na konci riadku...
Nebolo by na škodu, keby tie články niekto aj pravopisne a štylistiky skontroloval skôr, než ich publikujete.
Myslím, že najväčší cyklistický portál na Slovensku by mohol mať články trochu na úrovni, zarovnané do bloku a bez gramatických chýb!

 
Instinctmorgen 27.05.2014 (13:45)

0


bimjeam "Skontroluje" asi si myslel "skontrolujte" - dysgrafia to je v pohode,nič si z toho nerob.

 
bimjeam 27.05.2014 (14:40)

0


Len mi dajte!

 
Danox 28.05.2014 (08:35)

0


Som prekvapený, koľko človiečikov zo Slovenska bolo na SP. Držím všetkým palce ...

 
Pridaj komentár