Cyklisti na diaľnici alebo aké to bolo na ŠKODA Bike & Tour

Cyklisti na diaľnici alebo aké to bolo na ŠKODA Bike & Tour

Uplynulú sobotu si mohli východniari vychutnať akciu, ktorá rozhodne nepatrí do kategórie tuctových. Vďaka podujatiu Škoda Bike & Tour si mohli aj fanúšikovia nemotorovej dopravy vychutnať jazdu po diaľnici D1 medzi Prešovom a Košicami.

Sprievodné akcie podujatia už od štvrtka vytvárali v Košiciach bikefriendly atmosféru. Prezentáciu vystavovateľov z oblasti cyklistiky zastrešilo Bike & Tour Expo, ktoré rozložilo svoje stany na námestí pred Auparkom. Približne dvadsiatka zväčša lokálnych vystavovateľov predstavila a ukázala prítomným svoje naj. Prednáškky z prostredia cykla zasa boli prezentované na Workshope Bike & City, ktorý sa uskutočnil v piatok v kasárňach Kulturpark. Medzi rečníkmi dominovala téma cyklistickej dopravy, priestor však dostali aj témy z iných kútov cyklistiky, napríklad v podobe príspevku Peťa Zánického, ktorý organizuje Detskú tour Petra Sagana.

Štart

Cyklisti na diaľnici

Sobotná cyklojazda tak bola čerešničkou na torte, ktorou vyvrcholilo celé podujatie. Zaujímavosťou akcie bol aj samotný štart, ktorý sa v rovnakom čase odohrával na 2 miestach. Okrem už spomínaných Košíc sa štartovalo aj na druhej strane diaľnice v Prešove. Na približne 20 km trať, ktorá sa po úvodných kilometroch v uliciach Košíc a Prešova presunula na diaľnicu sa vydali spoločne s účastníkmi aj primátori oboch miest. Nenáročná trasa síce nepreverila výdrž cyklistov, preverilo ich však slniečko, ktoré poriadne pripekalo. Cyklisti z Košíc mali na programe aj tiahlejšie stúpanie na Zelený dvor kde sa pelotón potrhal, následný zjazd však ponúkol priestor na vydýchnutie.

Svadba na diaľnici

Oba pelotóny sa tak po pohodovej jazde stretli na benzínovej stanici Janovík približne v strede diaľnice. Aby tých kuriozít nebolo na jednu akciu málo, na benzínke prítomných cyklistov čakala svadba. Veľkí fanúšikovia cyklistiky si tak povedali pred približne tisíckou bikerov svoje áno. Ako sa na novomanželov patrí, cestu späť si odkrútili na tandemovom biku. Atraktívnou bola aj tombola, ktorá jednému zástupcovi z každého pelotónu priniesla radosť v podobe výhry zájazdu na prológ Tour de France v Londýne. Nasledovala cesta späť do svojich miest kde prítomní zhodne vyhlásili, že prvý ročník Bike & Tour dopadol na výbornú a vyjadrili presvedčenie, že o rok sa zídu znova. Dosť bolo slov, viac o atmosfére celého podujatia napovie fotogaléria.
report_problem Našiel si v texte chybu?

ŠKODA Bike & Tour

calendar_today 07.06.2014
label Cykloturistika
place Košice (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Panaracer Gravel Blinduro - neprekonateľný zážitok

Reportáž: Panaracer Gravel Blinduro - neprekonateľný zážitok

Blinduro je celkom zaujímavý koncept, kedy jazdec dopredu nevie, kadiaľ vlastne pôjde, alebo koľko presne kilometrov a výškových metrov ho čaká.
Maratona dles Dolomites 2021 - to najkrajšie, čo Taliansko ponúka

Maratona dles Dolomites 2021 - to najkrajšie, čo Taliansko ponúka

Prvá júlová nedeľa v Dolomitoch po dvoch rokoch opäť patrila cyklistom a mne sa podarilo byť pri tom.
Reportáž: Singletrack MTB Maratón Košice - ako som nastúpil Barbare Benko

Reportáž: Singletrack MTB Maratón Košice - ako som nastúpil Barbare Benko

Maratón známy nielen pre svoje singletraily, ale tradične bohatú účasť kvalitných maďarských pretekárov a pretekárok. S jednou som zviedol aj „tuhý“ súboj priamo na trati...
keyboard_arrow_up