Uhrín a Staňo, víťazmi extrémnych pretekov v Jasnej

Uhrín a Staňo, víťazmi extrémnych pretekov v Jasnej

JASNÁ (16. jún 2014) - Ani 1°C na Chopku neodradil 14. júna 2014 nedočkavcov horskej cyklistiky, ktorí si užili preteky Bike UP & DOWN v najväčšom bike parku v Jasnej. Nadupaní rideri si zmerali svoje sily vo výšľape dovrchu BIKE UP a v adrenalínovom zjazde BIKE DOWN. Zámerom podujatia bolo spojiť fanúšikov bikovania dovrchu a MTB spolu s downhill cyklistami.

Víťaz Bike UP Alex Uhrín zvládol trať dovrchu dlhú 3,2 km z Bielej Púte na Rovnú Hoľu za 20 minút a 31 sekúnd. „Bolo to náročné, pretože nás brzdilo počasie – hmla a zima, ale zvládol som to. Jazdím pre radosť a vždy sa na preteky teším, lebo spoznávam nových ľudí. Trasa na Chopku bola fajn,“ uviedol 19-ročný Alex Uhrín.

Štart downhillu BIKE DOWN, bol hromadný a bikeri šliapali do pedálov z lokality Rovná Hola, pričom určujúca bola rýchlosť. Trať o dĺžke 4 km cez prekážky zdolal ako prvý Ľuboš Staňo „Veril som si, že vyhrám aj keď som vedel, že to bude náročné na kondíciu. Po tom ako som prešiel cieľom som sa cítil úžasne, pretože to bolo moje prvé víťazstvo tohto roku. Úspech ma posúva vpred, chcel by som sa zúčastniť Európskeho pohára a stať sa reprezentantom Slovenskej republike. Som rád, že robím to, čo milujem,“ doplnil tesne po víťazstve 18-ročný Ľuboš Staňo.

Jazdec

Bikeri v Jasnej odštartovali sezónu, už teraz ich v lete čaká viac ako 25 km tratí, štart z výšky 2 004 m.n.m. s prevýšením až 960 metrov. Na sezónu 2014 Bike World Jasná pripravil pre bikerov špecialnu ponuku v spolupráci so Špindl Bike Parkom (CZ) v podobe celosezonneho lístku len za 140 € , ktorý platí v obidvoch bike parkoch súčasne. Viac info TU. Tí, ktorí si chcú zdokonaliť svoje jazdecké schopnosti, sa ešte stále môžu prihlásiť do jedinečného Bike Campu 10.-13. júla. Okrem bikerov si celoročné stredisko v Jasnej a výlety lanovkami užívajú peší turisti, ktorí majú možnosť vyskúšať sezónnu novinku - adrenalinovú jazdu na horskej káre priamo z Chopku.

Ubytovanie v Jasnej ponúka aj rezort RiverSide.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Intersport - správa o športe 2019

Intersport - správa o športe 2019

Keď nám v mailovej schránke pípol mail s pozvánkou od slovenského zastúpenia Intersportu na tlačovú konferenciu do rakúskeho Leogangu, popravde sa mi zdvihlo obočie. Zvedavosť nedala, a tak som vytočil číslo v podpise a zistil, čo sa to vlastne chystá.
Reportáž: Novým majstrom Slovenska v zjazde je Denis Kohút

Reportáž: Novým majstrom Slovenska v zjazde je Denis Kohút

Po troch rokoch pozná Slovensko iného víťaza majstrovstiev krajiny, než akým bol A. Rojček. Slovenská elita v zjazde sa tak stretla predposlednú júlovú nedeľu v Hriňovej, aby bojovala o najcennejšie kovy.
Zaujímavosti z cyklistiky – zranenia, svetové jazdenie, či podporme cyklistov

Zaujímavosti z cyklistiky – zranenia, svetové jazdenie, či podporme cyklistov

Teploty v posledných dňoch atakujú horné hranice znesiteľnosti, avšak cyklistický svet sa naďalej točí. Pre niekoho pozitívne, pre iného zas o čosi menej. O minulotýždňovom vývoji opäť rozhodovalo šťastie, ale aj náhoda.
keyboard_arrow_up