Kliknutím prejdeš na
www.welovecycling.com
Reklama
Slovenská MTB reprezentácia na víťaznej vlne

Slovenská MTB reprezentácia na víťaznej vlne

4 komentáre

slavo 24.06.2014   Slovenska Reprezentacia MTB

Slováci sa zúčastnili cez víkend medzinárodných pretekov UCI 1. kategórie ASVO Österreich Grand Prix vo Windhaagu, ale aj pretekov kategórie C2 v maďarskom meste Czomor a v srbskom meste Novi Sad. Pozrite sa na to, aké krásne výsledky naši jazdci dosiahli.

 

Slováci dominovali medzinárodným pretekom UCI 1. kategórie ASVO Österreich Grand Prix vo Windhaagu. Janka Keseg Števková a Michal Lami zvíťazili v elitných kategóriách a pripísali si 60 UCI bodov do svetového rankingu. Slovensko dominovalo aj pretekom juniorov, kde zvíťazil Filip Sklenárik a napodobnil tak Petra Sagana, ktorý zvíťazil ako junior vo Windhaagu v roku 2008. Cez víkend sa darilo aj Martinovi Haringovi, ktorý zvíťazil v pretekoch UCI 2.kategórie v Novom Sade v Srbsku.

Spoločná foto

Slovenská reprezentácia v MTB sa zúčastnila cez víkend pretekov kategórie C2 v maďarskom meste Czomor 21.06.2014 a v srbskom meste Novi Sad 22.06.2014.
V zložení kategórie Elite Martin Haring, Tomáš Višňosvký, Jozef Bebčák a Juniori Matej Ulík a Miroslav Mikula.

V ideálnych poveternostných podmienkach na technicky náročných tratiach sa slovenským pretekárom darilo. V sobotu v Czomori Martin Haring skončil na peknom 5.mieste a nestratili sa ani Tomáš Višňovský a Jozef Bebčák, skončili na 12. a 13. mieste.

Juniori obsadili 4.miesto Matej Ulík a 8.miesto Miroslav Mikula.
Na druhý deň sa reprezentácia presunula do Nového Sadu, kde sa chlapcom darilo. Martin Haring po excelentnej jazde vyhral s náskokom 5-tich minút a v kvalitnej konkurencii najlepších pretekárov Maďarska, Ukrajiny, Chorvátska a Srbska si zapísal prvé víťazstvo vo SP kategórie C2.

Pekný úspech sa podaril aj Tomášovi Višňovskému, ktorý došiel na bodovanom 9. mieste a zapísal si prvé UCI body. Matej Ulík na náročnej trati podal veľmi dobrý výkon a vyhral kategóriu juniorov. Jozef Bebčák po technickej závade na bicykli preteky nedokončil a Miroslav Mikula sa umiestnil na 5.mieste. Veľká spokojnosť vládla v slovenskom tábore, kedže aj v druhej partii pretekárov, ktorá sa zúčastnila pretekov v rakúskom meste Windhaag sa veľmi darilo a vyhrali v kategórií Elite Michal Lami, kategóriu Juniori Filip Sklenárik a v ženách Jana Keseg Števková.
Informácie sprostredkoval reprezentačný tréner Róbert Glajza.
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Danox 25.06.2014 (08:03)

Takýto článoček sa veru moc dobre číta. Všetkým držím palce . . .

 
Brendis 25.06.2014 (18:33)

ten ujo čert ktorý sedí na stupienkoch býva aj na TdF nie?

 
v_jozef 25.06.2014 (20:26)

keby som ho stretol na trati tiež by som bol na stupni víťazov ...či

 
Danox 26.06.2014 (08:50)

Ten "Čertík obchádza viacero podujatí. Naposledy som ho zazrel na okolo Švajčiarska ... "Prajem si aby som v jeho veku mal zdravie na takéto fandenie"...

 
Pridaj komentár