MTBIKER magazín - Všetky články a videá

Fatranský dvojboj - reportáž z Fatrana

Tento ročník Fatranského maratónu bol v znamení zmeny trasy. Štart sa presunul zo Stráňav pri Žiline do Rajeckých Teplíc. Do toho sľubovali domáci parádny singel Anakonda, i keď len na dlhej. Ale tak maratónska trať je len jedna, že áno. :) Na tejto trase boli vypísané aj MSR v maratóne...
Fatranský MTB maratón 2012 - fotoreport

Prinášame vám vyše 100 fotiek od mathosha zo sobotných Majstrovstiev Slovenska v maratóne, známy lepšie ako Fatranský Maratón. Pripravujeme reportáž, ktorá bude hotová čoskoro, zatiaľ si vychutnajte atmosféru akcie v našom fotoreporte.
Pitný režim bikera PR článok

Pitný režim bikera

Kvalita výkonu cyklistu, ale aj každého aktívneho športovca, je ovplyvňovaná trénovanosťou, výživou, regeneráciou a v neposlednej miere aj pitným režimom. To, že športovec bez tréningu nie je schopný kvalitne pretekať, je jasné asi všetkým.
Na Okolo Slovenska sa zíde kvalitná konkurencia

Tohtoročné cyklistické preteky Okolo Slovenska budú jednými z najlepšie obsadených v ich histórii. Na štarte sa v utorok 5. júna v Liptovskom Mikuláši postaví takmer 120 cyklistov z 19 krajín, ktorí nastúpia v 20 tímoch zo 14 štátov. Prvýkrát budú štartovať štyri slovenské tímy (Dukla Trenčín, CK Banská Bystrica, reprezentácia Slovenska, AŠK Inter Bratislava).
Peter Sagan na sústredení ladí formu na Tour de France

Slovenský cyklista Peter Sagan sa po piatich etapových prvenstvách na pretekoch Okolo Kalifornie vrátil späť do Talianska, kde absolvuje s kolegami z tímu Liquigas-Cannondale sústredenie v stredisku San Pellegrino. Počas dvoch týždňov sa pripravuje na štart Tour de France.
Andy Schleck si prevzal žltý dres za TdF 2010

Cyklista Andy Schleck v utorok prevzal žltý dres určený pre víťaza Tour de France 2010. Mladší z luxemburskej súrodeneckej dvojice figuroval v pôvodnej výsledkovej listine na druhej priečke za Albertom Contadorom, Španiela však vo februári pre pozitívny dopingový nález dodatočne zbavili prvenstva. Rovnaký scenár sa udial aj v nedávnej minulosti, keď namiesto iného dopingového hriešnika Floyda Landisa s viac ako ročným oneskorením dekorovali Óscara Pereira.
Fotoreport z Downhillu v Polomke

Michal Babic sprostredkúva atmosféru z nedeľného Downhillu v Polomke vo svojom fotoreporte, kde nájdete 82 akčných fotiek. Nech sa páči.
Varga potvrdil Londýn, dostal ponuku od Brownleeovcov

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga obsadil v nedeľu v pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v španielskej metropole Madrid veľmi dobré 22. miesto. Stal sa tak vôbec prvým Slovákom v histórii, ktorý bodoval v pretekoch MS. Definitívne tým aj potvrdil svoju nomináciu na Hry XXX. olympiády v Londýne a bude druhým slovenským triatlonistom, ktorý bude štartovať pod bielou vlajkou s piatimi farebnými kruhmi. Pred štyrmi rokmi bol v Pekingu Pavel Šimko.
Peter Sagan v rebríčku UCI na 5. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan je v najnovšom vydaní svetového rebríčka UCI na 5. mieste. Oproti predchádzajúcemu vydaniu spred Giro d´Italia, na ktorom neštartoval, si jazdec tímu Liquigas-Cannondale pohoršil o jednu priečku. Novým lídrom renkingu sa stal vďaka výsledkom na Gire Španiel Joaquín Rodríguez, ktorý bol doteraz šiesty.
Hesjedal vyhral ako prvý Kanaďan Giro d´Italia

Ryder Hesjedal sa stal prvým kanadským víťazom cyklistických pretekov Grand Tour, keď v nedeľu triumfoval na Giro d´Italia. O svojom prvenstve rozhodol až v záverečnej 21. etape, ktorou bola časovka na 28,2 km v uliciach Milána. Jazdu proti chronometru ovládol Talian Marco Pinotti o 39 sekúnd pred Geraintom Thomasom, tretí skončil Jesse Sergent z Nového Zélandu. Hesjedalovi stačila na vybojovanie si ružového dresu 6. pozícia, keďže doterajší líder Joaquín Rodríguez obsadil až 26. priečku.
Karlovský Pepi Maraton - fotoreport

Fotoreport z Karlovského Pepi Maratonu, ktorý sa konal včera vo Veľkých Karloviciach, u našich susedov na Morave, kúsok od hraníc. Nájdete tu 92 skvelých fotiek od mathosha.
Andy Schleck dostane žlté tričko za víťazstvo na TdF 2010

Luxemburský cyklista Andy Schleck dostane víťazné žlté tričko za triumf na najprestížnejších pretekoch Tour de France z roku 2010 na utorkovej slávnostnej ceremónii v meste Mondorf.