MTBIKER magazín - Všetky články a videá

Peter Sagan vyhral úvodnú etapu Okolo Kalifornie

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale vyhral nedeľňajšiu 1. etapu pretekov Okolo Kalifornie, ktorá mala štart aj cieľ v Santa Rose a merala 186,5 km. Sagan sa presadil v špurte celého pelotónu a v Kalifornii dosiahol už štvrtý etapový triumf v kariére. Na pretekoch kategórie HC kalendára UCI sa v pondelok oblečie 22-ročný Žilinčan do žltého dresu.
Bike & Roll 26.5.2012 PR článok

Bike & Roll 26.5.2012

BIKE = Horský cyklo-maratón na 25, 45 a 70 km trati & ROLL = kolieskové lyže a inline korčule na 1.8 km trati. Netradičná kombinácia športov už štvrtý rok láka bikerov a korčuliarov na Skalku pri Kremnici.
Pozzovivo víťazom 8. etapy Gira, M. Velits 79.

Talian Domenico Pozzovivo zvíťazil v 8. etape cyklistických pretekov Giro d'Italia zo Sulmony na vrchol Lago Laceno (229 km), keď s náskokom vyše 20 sekúnd nechal za sebou španielske duo Benat Intxausti, Joaquím Rodriguez. Slovák Martin Velits obsadil 79. priečku.
Slováci sa na Morave nepresadili

Výsledky nedeľňajších pretekov v cross country na podujatí Svetového pohára v horskej cyklistike v Novom Meste na Morave:
Fotoreport z Považsko-Strážovského pohára v Zliechove

Včera, v sobotu 12.5.2012, sa išlo prvé kolo Považsko-Strážovského pohára v Cross Country v Zliechove. Atmosféru z upršaných pretekov priblížil mathosh.
Peter Sagan a Velits sa predstavia na Okolo Kalifornie

Už po tretí raz sa slovenský cyklista Peter Sagan postaví v nedeľu na štart prestížnych pretekov Okolo Kalifornie, v štartovom poli ani tentoraz nebude chýbať ani Peter Velits, ktorý vlani obsadil 29. priečku. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale Peter Sagan sa stal vlani celkovým víťazom súťaže aktivity, keď zopakoval prvenstvo v súťaži o dres pre najlepšieho šprintéra.
Hesjedal sa stal novým lídrom Gira

Talian Paolo Tiralongo vyhral 7. etapu cyklistických pretekov Giro d´Italia, po ktorej si ružový dres lídra vybojoval Kanaďan Ryder Hesjedal. Tiralongo v záverečnom stúpaní krajana Micheleho Scarponiho, tretí v etape z Recanati na Rocca di Cambio (202 km) finišoval s odstupom 3 sekúnd Fränk Schleck.
Lami skončil vo vyraďovačke na 30. mieste

Výsledky pretekov Svetového pohára v horskej cyklistike v cross country v Novom Meste na Morave:
Filip Polc s Guinnessovým rekordom v Kolumbii PR článok

Filip Polc s Guinnessovým rekordom v Kolumbii

Filipovi sa v Južnej Amerike darí a v kokaínovom kráľovstve Kolumbii si vyjazdil ďalšie prvé miesto, tentokrát okorenené aj Guinnessovým rekordom za výhru najdlhšej urban race na svete (2.2 km s 500 metrovým prevýšením a 1039 schodmi). Tu nájdete foto a video z jeho jazdy.
Piešťany - Inovec: Do Kolečka Dokola

V pochmúrny štvrtok, ako predpovedali rosničky, bolo už od rána vidieť na Považskom Inovci, ako sa voda sype azda za každým rohom. Avšak neoblomná túžba po dobrodružstve na kolesách nás ťahala von, smer Inovec, najvyšší kopec pohoria, ktoré sa od pradávna rozprestiera vôkol haditého Váhu. 4x video
Rubiano zvíťazil v 6. etape na Gire, M. Velits 112.

Kolumbijčan Miguel Ángel Rubiano zvíťazil časom 5:38:30 h v piatkovej šiestej etape na prestížnych cyklistických pretekoch Giro d´Italia, ktorá viedla z Urbina do Porta Sant'Elpidio a merala 210 km. Druhé miesto obsadil so stratou sedemdesiatich sekúnd Talian Adriano Malori, ktorý sa zároveň prepracoval na post priebežného lídra.
Varga pomohol triatlonistke, ktorá skolabovala na pretekoch

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga pomohol českej kolegyni, ktorá skolabovala počas záveru pretekov v Mexiku. Vendula Frintová bojovala o účasť na olympiáde v Londýne, ale tesne pred cieľom ju z boja vyradilo náhle zhoršenie zdravotného stavu.