Zdroj: facebook.com/PeterSagan

Saganovi by mala trať MS sedieť, slabinou malý tím

Slovenský cyklista Peter Sagan sa po sobotňajšom odstúpení z pretekov Vuelta a Espaňa začne pripravovať na majstrovstvá sveta v Ponferrade, preteky elite sú na programe v nedeľu 28. septembra. Sagan bral Vueltu predovšetkým ako prípravu na svetový šampionát, v pelotóne príliš nevyčnieval a na rozdiel od júlovej Tour de France nehýril až takou aktivitou.

Práve pre jeho výkony na španielskych cestách sa objavili pochybnosti, či sa dokáže presadiť na tohtoročnom svetovom šampionáte.

"Peter je taký dobrý, že je favoritom každých pretekov, hoci nemusí byť v najlepšej forme," uviedol pre VeloNews športový riaditeľ tímu Cannondale Mario Scirea a doplnil: "Zjavne na Vueltu neprišiel v najlepšej forme, ale zo dňa na deň sa zlepšoval." Sagana po sezóne čakajú viaceré zmeny a presun do tímu Tinkoff-Saxo.

Na svetovom šampionáte v Španielsku by mala trať sedieť práve jazdcom typu Sagana. V každom kole čakajú na cyklistov dve menšie stúpania, čo by mohlo potrhať pelotón a v závere dať šancu adeptom s dostatočnou silou v krátkych kopcoch a so šprintérskymi kvalitami. Vo vrcholnej forme by nemal Sagan chýbať vpredu, teraz však niektorí zahraniční odborníci pochybujú, či sa mu to podarí. Navyše, na rozdiel od iných popredných krajín nebude mať 24-ročný Žilinčan dostatočnú podporu tímu. Na svetovom šampionáte sa predstavia iba traja slovenskí zástupcovia, nominácia bude známa v týždni po Vuelte. Istotu okrem Petra Sagana by mal mať aj Peter Velits.

"Pre Petra Sagana bude na svetovom šampionáte veľkým problémom, že má malý tím. Nebude sa môcť podieľať na kontrolovaní pretekov, nebude mať takú podporu ako Nemci či Španieli. Musí preto jazdiť inteligentne. Musí sa snažiť pripojiť k inému tímu, využiť jeho prácu a pokúsiť sa vyhrať v šprinte. Samozrejme, nemôže zachytávať útoky iných," doplnil pre VeloNews Scirea.V Ponferrade budú medzi favoritov patriť najmä Fabian Cancellara či John Degenkolb. Obaja vedia skvele zajazdiť klasické jednodňové preteky. "Trasa v Ponferrade je perfektná pre Sagana, ale sú tam ďalší, ktorí vyzerajú byť silní. Fabian Cancellara bude na tom dobre, tiež jazdci ako Degenkolb. Vidím malú skupinu favoritov, čo je pre Sagana skvelé," doplnil pre VeloNews Scirea.

Prezentácia tímu Cannondale na Vuelte 2014


[Foto na úvode: facebook.com/PeterSagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Majstri republiky sa udeľujú v pretekoch, ktoré sa nepodobajú na nič iné. Na štarte sú profíci aj amatéri, dokončí ich len pár jazdcov. Ako vyzeral ďalší titul Petra Sagana?
keyboard_arrow_up