Po vzájomnom pästnom súboji počas etapy vylúčili z Vuelty Brambillu a Rovného

Po vzájomnom pästnom súboji počas etapy vylúčili z Vuelty Brambillu a Rovného

Cyklisti v pondelkovej kráľovskej etape pretekov Vuelta a Espaňa nebojovali len nohami, ale aj päsťami. V jednom z únikov sa dostali najskôr do slovnej a potom aj ručnej výmeny názorov Giancluca Brambilla z tímu Omega Pharma-Quick Step a Ivan Rovnyj z Tinkoff-Saxo.

V predposlednom stúpaní dňa asi 37 km pred cieľom televízne kamery odhalili, ako si obaja cyklisti vymieňajú údery.Taliana Brambillu pravdepodobne nahnevalo, že Rus sa snažil spomaliť vedúcu trinásťčlennú skupinu a nejazdil aktívne. Rovnyj požiadal športového riaditeľa v mechanickom aute po šarvátke o nové okuliare. Brambilla sa potom dostal s tímovým kolegom Woutom Poelsom a Alessandrom De Marchim z Cannondalu do úniku. Rozhodcovská jury sa ho však po krátkej porade rozhodla diskvalifikovať z pretekov, pričom ho stiahli z trate asi 25 km pred cieľom. Brambilla na vylúčenie zareagoval nespokojnými gestami rúk a na jeho tvári bolo vidieť veľkú frustráciu. Neskôr podobný osud postihol aj Rovného, ešte predtým však pomohol lídrovi svojho tímu Albertovi Contadorovi vrátiť sa do vedúcej skupiny.

V roku 1995 sa odohrala na Vuelte väčšia bitka
Kráľovskú etapu zo San Martín del Rey Aurelio na vrchol La Farrapona v nadmorskej výške 1705 m vyhral Španiel Alberto Contador a upevnil si vedenie v celkovej klasifikácii.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up3thumb_down comments 6 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

WeLoveCycling - všetko o najslávnejších pretekoch sezóny PR článok

WeLoveCycling - všetko o najslávnejších pretekoch sezóny

Počas roka 2019 sme boli svedkami krásnych súbojov počas veľkých trojtýždňových pretekov. Áno, máme na mysli Giro d´Italia, Tour de France či španielsku Vueltu.
Skončil sa 74. ročník slávnej a náročnej Vuelty – čo sa udialo?

Skončil sa 74. ročník slávnej a náročnej Vuelty – čo sa udialo?

Aj keď sa mnohí z nás už sústredia na majstrovstvá sveta a vrchol sezóny videli v Tour de France, predsa len nehodno opomenúť také podujatie, akým je Vuelta. 21 etáp s náročným profilom aj tento rok prinieslo mnohé momenty, ktoré sa zapíšu do histórie cyklistiky.
Pripravte si svoje tipy, Vuelta začína už tento víkend!

Pripravte si svoje tipy, Vuelta začína už tento víkend!

Sezóna cestnej cyklistiky vyvrcholí v septembri tak v podobe etapových pretekov La Vuelta, ako aj majstrovstvami sveta v anglickom Yorkshire. Práve španielske podujatie rozhodne o novom nositeľovi červeného dresu. Kto ním bude?
keyboard_arrow_up