Zdroj: Zdroj fotografie: jankastevkova.com

Slovenská reprezentantka v horskej cyklistike Janka Keseg Števková vyhrala preteky kategórie 3 svetového kalendára UCI v maratóne v malajskom regióne Langkawi. Keseg Števková bola jedinou európskou účastníčkou podujatia na 75 km, konkurenciu jej vytvorili najlepšie Ázijčanky.

V cieli mala vyše štvrťhodinový náskok pred Supaksorn Nuntanovou z Thajska. "Nikdy som si nemyslela, že môžem vyhrať v týchto podmienkach. Zo začiatku svietilo slnko, ale potom sa pustil silný dážď. Bolo náročné udržať si správne tempo," uviedla podľa malajzijského denníka Bernama Keseg Števková, ktorá dosiahla prvý triumf v pretekoch tejto kategórie a vybojovala si 20 bodov do svetového rebríčka UCI.

Medzi mužmi triumfoval Nemec Hannes Genze, Slovák Michal Lami prišiel do cieľa s 12-minútovou stratou na 3. priečke.

Výsledky - SP v maratóne na Langkawi:

Ženy (75 km): 1. Janka Keseg Števková (SR) 3:53:50 h, 2. Supaksorn Nuntanová (Thaj.) 4:08:57, 3. Siti Aisyah Aliasová (Malaj.) 4:15:20

Muži (75 km): 1. Hannes Genze (Nem.) 3:03:10, 2. Karl Platt (Nem.) 3:05:11, 3. Michal Lami (SR) 3:15:32

[Foto na úvode: Zdroj fotografie: jankastevkova.com]