Sezóna 2014 so ŠKODA BIKE OPEN TOUR

Sezóna 2014 so ŠKODA BIKE OPEN TOUR

Určite ste si mnohí z vás všimli, že popri tradičnej Slovak XCM sérii a medzinárodnej IMS sérii vznikla aj jedna nová s názvom ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Bola to teda premiéra a keďže je pomaly ale isto záver sezóny, dovolím si také malé zhrnutie.

Za posledné roky sa u nás vykryštalizovalo viacero kvalitných podujatí. Cieľom bolo v podstate dať časť z nich dokopy,  vytvoriť jednotný formát a zaradiť do neho najväčšie maratóny ako napr. aj veľmi populárny a kvalitný Súľovský maratón, ktorý doteraz nebol súčasťou žiadnej série. Počas roka mohli bikeri zbierať body na 5 podujatiach, z ktorých sa následne brali do úvahy 4 najlepšie výsledky. V porovnaní so Slovak XCM Tour alebo medzinárodnou IMS (Inter Mountain Series), ktoré sú u nás už zabehnuté, spočíval rozdiel najmä v zaradení iba čisto domácich podujatí.

Foto

Súčasťou prvého ročníka sa teda stali tieto maratóny a o každom z nich sme vám priniesli podrobnú reportáž:Výber akcií


Musím povedať, že výber bol naozaj rozmanitý a zahŕňal všetky možné druhy terénu a stupne náročnosti. Či už kratší a veľmi technický maratón Maríkovskou dolinou, poriadny Súľovský zaberák v typickom prostredí skál, rýchlu Stupavu alebo už skutočný extrém v podobe dlhej trati na Horalovi, ktorá bola...no, bola skutočne Krejzi - teda hodná svojho názvu . Záverečné kolo zavítalo do chránenej oblasti Slovenského Raja súčasťou ktorého boli aj tradičné rebríky, na ktorých mimo preteku asi veľa bikerov neuvidíte . To svoje obľúbené si mohol nájsť skutočne každý. A myslím, že sa aj stalo keďže dokopy všetky podujatia zaznamenali pekný počet 4081 účastníkov. V porovnaní s našimi západnými susedmi to síce nie je až tak veľa, ale určite sme na dobrej ceste tento stav v ďalších rokoch zlepšiť. Ja osobne by som bol najradšej ak by sa ešte viacej ľudí zúčastňovalo na najdlhších tratiach, ktoré sú práve tými skutočne maratónskymi. Vytvorenie série akou je ŠKODA BIKE OPEN TOUR by mohlo pomôcť trochu vyriešiť aj tento problém a prilákať ďalších „bláznov“ .

Organizácia a zhodnotenie


Čo sa týka organizácie a kvality jednotlivých maratónov určite sa dajú nájsť drobné chybičky, ale vždy som bol nakoniec spokojný. Kvalitu neurčuje počet vecí v igelitovej taške, ale najmä zaujímavá trať, dobré značenie, zabezpečené bufety na trati, spoľahlivá časomiera a dostatok hadíc/wapiek na umývanie (najmä ak je toľko blata ako bolo tento rok zvykom). A keďže ŠKODA sa chystá so seriálom pokračovať aj v sezóne 2015 tak verím, že sa úroveň opäť posunie znovu o kúsok vyššie...

Zopár momentiekFoto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up13thumb_down comments 22 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - pre pretekárov i rodiny s deťmi

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - pre pretekárov i rodiny s deťmi

Dokonalá kombinácia pretekov so súťažným duchom a podujatia vhodného pre amatérov i rodinky s deťmi v krásnom prostredí Rajeckej doliny vás očarí svojou atmosférou už 18. septembra.
Reportáž: ŠKODA Horal MTB maratón – 80 km konečne pod 4 hodiny

Reportáž: ŠKODA Horal MTB maratón – 80 km konečne pod 4 hodiny

Horal a opäť bez trate "Krejzi", teda bez Kráľovej hole? Ok, veď rok ešte počkáme... a čo tak si dať konečne trať "Lejzi" pod 4 hod? Dobrý nápad.
Reportáž: ŠKODA Slovenský raj – krásny ale drsný zároveň

Reportáž: ŠKODA Slovenský raj – krásny ale drsný zároveň

O Slovenskom raji som do tohto víkendu akurát tak počúvala. A keďže si stadiaľ všetci odnášali kopec pekných zážitkov, tento rok som tam nemohla chýbať ani ja.
keyboard_arrow_up