Zdroj: facebook.com/PeterSagan

Tinkoff-Saxo potvrdil výstup Sagana na Kilimandžáro

Petra Sagana čaká v rámci úvodného zoznamovacieho sústredenia tímu Tinkoff-Saxo pred novou sezónou aj výstup na Kilimandžáro. Vedenie družstva už potvrdilo, že kemp sa uskutoční v úvode novembra a malo by sa na ňom zúčastniť 80 členov tímu vrátane jazdcov, masérov či mechanikov. Vrcholom šesťdňového bootcampu by mal byť 5. novembra výstup na Kilimandžáro. Najvyšší vrchol Afriky meria 5895 m.

Do Afriky sa okrem Petra Sagana chystajú aj Juraj Sagan, Ivan Basso či Robert Kiserlovski, ktorí doplnia Alberta Contadora, Rafala Majku, Romana Kreuzigera a zvyšok tímu. Nebude to oficiálna akcia družstva, keďže viaceré posily sú ešte viazané zmluvami u doterajších zamestnávateľov.

Šéf družstva Bjärne Riis v minulosti pripravil viaceré podobné sústredenia, na ktorých cyklisti absolvovali sériu fyzických a psychických výziev. Ich snahou bolo upevniť tímového ducha a donútiť cyklistov ísť až za hranice svojich možností. Predchádzajúce kempy sa konali v Dánsku či JAR, ale vzhľadom na rozpočet ich v posledných rokoch obmedzili. Po príchode ruského miliardára Olega Tiňkova do tímu ich obnovujú. Podnikateľ údajne zaplatil 200-tisíc eur za kemp, o čom informuje cyclingnews.com.

Kilimandžáro je populárna destinácia medzi ľuďmi hľadajúcimi výzvy a uprednostňujúcimi turistiku pred horolezectvom alebo lezením po skalách. Pre problémy s dýchaním a riedkosť vzduchu však dosiahne vrchol len 40 % ľudí, ktorí začnú výstup. "Teším sa zo šance zobrať celý tím na sústredenie do Afriky spojené so spoločným výstupom na vrchol Kilimandžára. Nie je tajomstvom, že sa snažíme vytvoriť najlepší svetový tím. Otázka je, či je to podľa bodov, počtu víťazstiev alebo niečoho iného. Pre mňa je to mix všetkého, ale aj toho, ako sú členovia hrdí na družstvo. Chceme vidieť, ako kto reaguje v odlišných podmienkach," vyhlásil pre cyclingnews Riis.

Jazdcov Tinkoff-Saxo budú podporovať počas kempu špecialisti z agentúry, ktorá pripravuje podobné dobrodružstvá. Tím sa stretne 1. novembra a čaká ho šesť až osem hodín denne šľapania do tábora Karanga vo výške 4040 m. V závislosti od poveternostných podmienok potom dosiahnu vrchol ráno 5. novembra.

[Foto na úvode: facebook.com/PeterSagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Majstri republiky sa udeľujú v pretekoch, ktoré sa nepodobajú na nič iné. Na štarte sú profíci aj amatéri, dokončí ich len pár jazdcov. Ako vyzeral ďalší titul Petra Sagana?
keyboard_arrow_up