Španielska Andalúzia - dych vyrážajúce El Caminito del Rey

Španielska Andalúzia - dych vyrážajúce El Caminito del Rey

237 komentárov

Pedro99 15.11.2014   Tip Na Vylet Jesen Spanielsko Horska Cyklistika

Tak k nám dorazila jeseň. Aj keď jeseň tu v Andalúzii je asi ako skoré leto v končinách strednej Európy. Všetko začína opätovne ozelenievať, ozývajú sa jesenné dažde, príroda sa prebúdza z dlhého sparného leta. Jeseň nám však umožňuje opätovne navštevovať miesta, v ktorých cez leto býva veeeľmi horúco na to, aby sme sa k nim vybrali na bicykli.

 

Tak sme si jednu takúto cyklotúru pripravili a nádherne aj vychutnali. Nebudem klamať ak poviem, že toto je jedno z najkrajších miest v Andalúzii, ktoré navštevuje množstvo turistov (aj keď hlavná atrakcia je ešte uzatvorená a rekonštruuje sa). Slávna via ferrata, Caminito del Rey. Históriou opradená turistická cesta pre odvážlivcov, v dĺžke 4 km, tiahnúca sa vo výške cca 100 m nad zemou, ktorá bola postavená v rokoch 1901-1905. Jedna z najnebezpečnejších a najkrajších trás vo svete označovaných ako Via Ferrata. V súčasnosti je z dôvodu celkovej rekonštrukcie táto cesta uzavretá a otvorená bude opäť v roku 2015 po celkovej rekonštrukcii za cca 5 miliónov eur.....

foto

Táto nádherná trasa si vyžiadala niekoľko ľudských životov, poväčšine hazardérov, ktorí nerešpektovali zákaz vstupu, keďže po viac ako 100 ročnom používaní bolo potrebné trasu kompletne zrekonštruovať. Počas dlhého obdobia používania došlo k rozpadávaniu betónu, zhrdzaveniu oporných železobetónových podláh a zábradlí.

Zábradlie

My sme sa však nechceli vydať cestou nerozumných odvážlivcov a tak sme toto nádherné miesto objavovali trochu bezpečnejším spôsobom a to na horskom bicykli. Trasa je to dosť náročná, dlhá okolo 56 km, s akumulovanou našlapanou výškou okolo 1800 m. Takže nohy dostali dosť zabrať, avšak za ten pocit to stojí.

Na ceste

Výhodou takejto cyklotúry je to, že po ceste nestretávate množstvo ľudí... V podstate skoro nikoho a tak si môžete v kľude vychutnávať krásu hôr a ticho. Dokonale si oddýchnete, prečistíte si hlavu a pretriedite si myšlienky a priority. Relax duše a neskôr aj tela. Spoliehať sa môžete iba na svoje nohy a bicykel.

V lese

Túra nám trvala takmer 7 hodín a za ten čas človek aj poriadne vyhladne. Počas jazdy telo zásobujeme energetickými tyčinkami, banánmi, či sušeným ovocím, ktoré v hojnosti zapíjame vodou, či iontovými nápojmi. Avšak dobre sa najesť po náročnom dni je na nezaplatenie. Našťastie Španieli sú v tomto ozaj špecialistami a ani v našom prípade nenechali nič na náhodu.

Na ceste

Po občerstvení a miernom najedení nás ešte čakalo niekoľko posledných kilometrov, kým sme konečne po celom dni nadobro zosadli z bicyklov a nechali naše spomienky na tento úžasný deň uchované v hlavách a v našich fotoaparátoch.

Na záver ešte pripájam niekoľko fotografií.

Cestička v skalnej stene

x

Na biku

Na biku

Na výlete

Na ceste

Výhľad
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Pedro99 17.11.2014 (11:52)

1


Ahoj no jasne da sa tu dojst ak s bikom. Ryanair berie cca 50€ za bike za jednu cestu. Bicykel treba zbalit do krabice v akej chodia z tovarne, alebo do spec. Obalu. Bike sa da aj pozicat, od 26 az po 29ttky. Peter

 
drahomir1 15.11.2014 (23:25)

0


Nádhera , nádhera krásne hory , čítam vsetky reporty z andaluzie.
Klobúk dole sú to iné hory ako u nás , veľmi sa mi páčia.
A najradšej by som si to niekedy prešiel sám. Trochu mi to pripomenulo z niektorých foto Nórsko.

 
Pedro99 drahomir1 19.11.2014 (13:46)

0


Ano, je to tu krásne. Treba si to vyskúšať. Je tu množstvo prírodných krás, ktoré sa dajú popozerať, či už z biku alebo pešo.

 
Rados 16.11.2014 (16:06)

0


Pekný článok, v El Chorre som bol pred pár rokmi liezť na pár dni letecky Ryanairom za pár E. Neviete poradiť ako a či sa dá dostať letecky do Malagy aj s bikom?

 
N/A 19.11.2014 (08:58)

0


Wau krasne prostredie. Dik za clanok.

 
johnnySVK 24.11.2014 (11:56)

0


na ten mostik nad kanonom by ma nikto nedostal....ani zadarmo....Ale inak tam moze byt pekne

 
Pedro99 johnnySVK 24.11.2014 (13:11)

0


Je tu krásne, len našinci túto časť veľmi nepoznajú, keďže klasické cestovky Andalúziu nepreferujú. Tu to nie je veľkovýkrmňa All Inclusive. Andalúzia je plná prekvapení, takže tu skôr : "naraňajkuj sa a bež von do prírody ". www.andaluziatravel.sk

 
Pridaj komentár