Zdroj: Ilustračná foto

Frýbortová získala pre Slovensko prvú individuálnu medailu z MS v sálovej cyklistike v histórii

Slovenská reprezentantka v sálovej cyklistike Nicole Frýbortová získala bronzovú medailu v krasojazde jednotlivkýň na majstrovstvách sveta v Brne. Rodáčka z Čiech premiérovo reprezentovala Slovensko na vrcholnom podujatí.

V českom drese získala striebro na ME 2011. Frýbortová si dala bronzom dar k nedávnym 21. narodeninám. Pretekárka ŠKC Kolárovo dostala v štvorčlennom finále 164,97 bodu a získala tak výborné 3. miesto. Zvíťazila Nemka Corinna Biethanová so ziskom 178,02 bodu.

Blízko k medaile bolo aj kvarteto Alica Vinczeová, Eszter Bagitová, Viktória Glofáková, Dóra Szabóová v krasojazde štvoríc, za bronzom zaostali Slovenky o 1,38 bodu. V bicyklebale slovenský pár Szilárd Kiss, Róbert Jakab zbieral predovšetkým skúsenosti, prehral všetky svoje zápasy a so skóre 3:41 obsadil 13. priečku.

Výsledky - MS v sálovej cyklistike v Brne


Krasojazda


Jednotlivkyne: 1. Corinna Biethanová (Nem.) 178,02, 2. Adriana Mathisová (Rak.) 170,93, 3. Nicole Frýbortová (SR) 164,97

Dvojice: 1. Katrin Schultheisová, Sandra Sprinkmeierová 160,92, 2. Jasmin Sojková, Katharina Wursterová (všetky Nem.) 156,57, 3. Bettina Weberová, Anja Weberová (Švaj.) 114,95

Štvorice: 1. Švajčiarsko (Burletová, M. Schmidová, J. Schmidová, Zuberová) 211,53, 2. Nemecko 206,12, 3. Rakúsko 156,38, 4. Slovensko (Alica Vinczeová, Eszter Bagitová, Viktória Glofáková, Dóra Szabóová) 155,00

Bicyklebal


Finále: Rakúsko (Patrick Schnetzer, Markus Bröll) - Švajčiarsko (Roman Schneider, Dominik Planczer) 4:1

Konečné poradie: 1. Rakúsko (Patrick Schnetzer, Markus Bröll), 2. Švajčiarsko (Roman Schneider, Domiik Planczer), 3. Česko (Pavel Šmíd, Petr Škoták), ... B-kategória: 7. (celkovo 13.) Slovensko (Szilárd Kiss, Róbert Jakab)

Nicol Frýbortová v roku 2011


[Foto na úvode: Ilustračná foto]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 9 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Ako som nedokončil majstrák

Ako som nedokončil majstrák

„Skončiť so Saganom na bedni“... tieto slová som neuvážene povedal Imromanovi počas jedného z našich výjazdov na otázku, aké mám plány na sezónu 2020.
Tip na výlet: Zo západu Čiech do Bratislavy na tandeme

Tip na výlet: Zo západu Čiech do Bratislavy na tandeme

Minulý rok sme sa rozhodli naplánovať si dlhší cyklovýlet, ktorý by preveril naše schopnosti plánovania, balenia sa a pomohol nám odhaliť, čo zvládnu naše telá a hlavy.
Pozvánka: Príďte si vychutnať svetové výkony na 18. ročníku Erdinger Slovakman 2020

Pozvánka: Príďte si vychutnať svetové výkony na 18. ročníku Erdinger Slovakman 2020

Počas prvej augustovej soboty sa v Piešťanoch v jeden deň odohrajú tak Majstrovstvá Slovenskej, ako aj Českej republiky v dlhom triatlone spolu s Czechmantour 2020 - navyše s medzinárodnou účasťou elitných pretekárov a neopakovateľnou atmosférou.
keyboard_arrow_up