Reportáž: Arkády DownMall 2015 - Parádna akcia v nákupnom centre

Reportáž: Arkády DownMall 2015 - Parádna akcia v nákupnom centre

Arkády DownMall sa opäť vydaril! Atraktívna trať, ktorej dominoval finálny big jump, skvelí fanúšikovia a jazdci svetovej úrovne, ktorí zo seba vydali maximum.

Trať


Osobne som sa zúčastnil len druhého ročníka DownMall, ale musím povedať, že každým rokom sa to zlepšuje a posúva ďalej. Trať tento rok začínala na najvyššom poschodí, kde hneď jazdci drvili dva eskalátory, nasledovala zákruta a ďalší eskalátor.Potom rovinka s malou lavicou a trojvlnou. Tento ročník tu chýbal veľký drop. Skákalo sa síce z poschodia do poschodia, ale dopad bol pomerne vysoký, takže to nevyzeralo tak desivo. V záverečnej sekcii nechýbal samozrejme eskalátor, ale pokrytý drevenými doskami, aby jazdci mali dostatočnú rýchlosť na záverečný big jump.Tréning


Tréningy začali presne o 13:00 a už z prvých jázd bolo jasné, že budú dominovať 4X jazdci Tomáš Slavík, Michal Prokop a Johanes Fischbach. Favoritom bol Tomáš Slavík, ktorý vyhral predošlé dve kolá DownMallu v Berlíne a v poľskom Štetíne.

Finále Arkády DownMall


Po tréningu nasledovali dve kolá + posledné finálové. V prvom kole po bezchybnej jazde bral prvé miesto nemecký jazdec Johanes Fischbach a tesne za ním na druhom mieste Tomáš Slavík. V druhom kole si poradie vymenili. Takže finále sľubovalo napínavý súboj medzi týmito jazdcami. Nasledovala krátka pauza pre jazdcov, ale program bežal ďalej.

Eastern Gravity BMX Contest a MTB Contest

Konal sa totiž dirjumpová akcia Eastern Gravity BMX Contest a MTB Contest, kde padali šialené triky. Videl som toľko backflipov a frontflipov, že sa mi už točila hlava. Predstavili sa tu TOP freestyloví jazdci ako Tomáš Zejda, Damjan Sirišky, Dan Miller, Szymon Godziek, Dawid Godziek. Po tomto freestylovom cirkuse začali finálové jazdy.

Minirozhovor s Tomášom Slavíkom pred finálovou jazdou


Ako sa cítiš pred finálovou jazdou?
Išlo sa mi dobre, časy tomu odpovedajú. V prvom kole som bol tesne za Johanesom Fischbachom. Po druhom kole vediem, takže je to teraz taká neistá pozícia do finále.

Sú na dnešnej trati nejaké záludnosti?
Najväčšia záludnosť je, že tu ideš dosť rýchlo, nie sú tu nejaké extrémne ťažké technické pasáže, takže rozdiel medzi jednotlivými časmi jazdcov sú minimálne. Najväčšia zákernosť je chybovať.

Ktorá akcia zo série DownMall bol pre teba TOP?
Ten pražský je pre mňa najzásadnejší, je na domácej pôde, je tu veľa fanúšikov, známych, rodina. Je to taká moja srdcovka a samozrejme každý chce vyhrať na domácej pôde, a ja urobím maximum aby tomu tak bolo.Štart a víťaz


Na štart sa postavilo TOP 6 jazdcov. A kto tento rok vyhral? Víťazom Arkády DownMall a celkovej série sa stal Tomáš Slavík!GoPro: Finálová jazda Tomáša Slavíka
Pohľad divákov: Finálová jazda Tomáša Slavíka


Slová víťaza po dojazde


"Na poslední závod na domácí půdě jsem se hodně těšil. Domácí publikum, rodina, kamarádi – dokáže to být opravdu motor pro podání lepšího výkonu. Na druhou stranu si člověk na sebe dokáže vytvořit tlak, že dneska prostě musí vyhrát, ať se děje co se děje. Když jsem dojel první jízdu a Fischbach mě v ní porazil o 0,09 vteřiny, tak jsem si sedl v depu, strčil hlavu mezi kolena a přemýšlel, kde dokážu zrychlit. Hodně mi to vrtalo hlavou, protože se mi ta jízda docela povedla. No moc míst na zrychlení už nebylo, takže to bude o tom celkovým nasazení, který musí být na 110%, ale člověk musí mít stále 100% kontrolu. Ve finále jsem do toho vlítnul se vším, co jsem v sobě měl a na trati jsem nechal uplně všechno. Když jsem vyjel do Arkád, tak mě absolutně elektrizovala tlaková vlna od diváků. Bylo to něco neuvěřitelnýho a v tu chvíli jsem věděl, že prostě musím. Podařilo se a náskok 0,79s byl opravdu skvělej výkon. Děkuji pořadatelům za výbornou sérii, opravdu jsem si to užil a těším se na další. Díky všem divákům, co mě přijeli do Prahy podpořit – byli jste to vy, kdo mě dostal do cíle tak rychle! Díky moc!" - Tomáš Slavík

Výsledky Praha


1. Tomáš Slavík CZE
2. Johanes Fischbach GER
3. Milan Myšík CZE
4. Felix Beckeman SWE
5. Michal Prokop CZE
6. Jakub Říha CZE

Výsledky celej série


1. Tomáš Slavík
2. Michal Prokop
3. Milan Myšík

Photo credit: Jan Kasl, mtb-news.de, Jakub Fišer, Lukáš Navrátil
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Finálové kolo SPDH na Košútke - konečne na suchu

Reportáž: Finálové kolo SPDH na Košútke - konečne na suchu

Posledné kolo SPDH 2020 sa konalo na Košútke pri Hriňovej. Boli to jediné preteky, na ktorých počas troch dní nepadla ani jedna kvapka dažďa.
Reportáž: 3. kolo SPDH vo Vrátnej – v peknom tempe pokračujeme v sezóne ďalej

Reportáž: 3. kolo SPDH vo Vrátnej – v peknom tempe pokračujeme v sezóne ďalej

Tento víkend sa konalo už 3. kolo Slovenského pohára v zjazde, na ktoré som sa veľmi tešil, pretože som tu ešte nebol a bol som zvedavý, aká trať na nás čaká.
Reportáž: Slovenský pohár v zjazde - začiatok súťažného pretekania vo Veľkej Rači

Reportáž: Slovenský pohár v zjazde - začiatok súťažného pretekania vo Veľkej Rači

Keď som si pozeral počasie na prvé kolo SPDH vo Veľkej Rači, ani vo sne by ma nenapadlo, že si po teplej a slnečnej sobote v nedeľnej finálovej jazde ešte zablatím bicykel.
keyboard_arrow_up