Peter Sagan zakončil Okolo Kataru 4. miestom a celkovo obsadil 6. priečku

Peter Sagan zakončil Okolo Kataru 4. miestom a celkovo obsadil 6. priečku

Peter Sagan už tretíkrát na pretekoch Okolo Kataru finišoval v etape na 4. mieste. Tesne za pódiom skončil aj v piatkovej záverečnej 6. etape podujatia, ktoré vyvrcholilo v Dauhe. Peter ale vyhral hodnotenie mladých jazdcov o biely dres.

Sagana v hromadnom špurte pelotónu zdolali len víťazný Ír Sam Bennett, Talian Andrea Guardini a Francúz Bouhanni. Dvadsaťpäťročný Žilinčan na Okolo Kataru debutoval v drese tímu Tinkoff-Saxo.

FinišDojazd do cieľa začína od 15. minúty.

Víťazom Okolo Kataru sa stal Holanďan Niki Terpstra, ktorý si v záverečnej 113 km dlhej etape udržal náskok 6 sekúnd pred Poliakom Maciejom Bodnarom z Tinkoff-Saxo. Tretí skončil Nór Alexander Kristoff, ktorý triumfoval v bodovacej súťaži o 4 body pred Petrom Saganom. V Katare skončil v etapách dvakrát druhý, trikrát štvrtý a v časovke bol tridsiaty.

Z bratov Velitsovcov skončil v piatok lepšie Peter, ktorý finišoval na 53. mieste. Martina klasifikovali na 89. priečke. V konečnom poradí Peter Velits figuruje na 80. pozícii, Martinovi patrí 99. post.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Kataru


6. etapa (Sealine Beach Resort - Dauha, 113 km)


1. Sam Bennett (Ír.) Bora - Argon 2:24:03 h, 2. Andrea Guardini (Tal.) Astana, 3. Nacer Bouhanni (Fr.) Cofidis, 4. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo, 5. Youcef Reguigui (Alž.) MTN-Qhubeka, 6. Adam Blythe (V. Brit.) Orica GreenEdge, ... 53. Peter Velits (SR) BMC všetci čas ako víťaz, 89. Martin Velits (SR) Etixx - Quick-Step +20 s

Poradie po 6. etape


1. Niki Terpstra (Hol.) Etixx - Quick-Step 17:36:48 h, 2. Maciej Bodnar (Poľ.) Tinkoff-Saxo +6 s, 3. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša +9, 4. Ian Stannard (V. Brit.) Sky +12, 5. Greg van Avermaet (Belg.) BMC +19, 6. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +31, ... 80. Peter Velits (SR) BMC +13:27 min, 99. Martin Velits (SR) Etixx - Quick-Step +16:56
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Majstri republiky sa udeľujú v pretekoch, ktoré sa nepodobajú na nič iné. Na štarte sú profíci aj amatéri, dokončí ich len pár jazdcov. Ako vyzeral ďalší titul Petra Sagana?
keyboard_arrow_up