MTBIKER magazín - Všetky články a videá

Časovka na Vuelte pre T. Martina, novým lídrom Froome

Brit Christopher Froome z tímu Sky sa po pondelkovej časovke v Salamance nečakane stal novým lídrom cyklistickej Vuelty. Pred ňou patrilo 26-ročnému kenskému rodákovi až 14. miesto s vyše minútovým odstupom na lídra. Z červeného dresu vyzliekol Holanďana Baukeho Mollemu, ktorý sa prepadol až na 7. miesto.
Všetky testy na Tour de France s negatívnym výsledkom

Všetky dopingové testy vyhodnotené po skončení tohtoročnej Tour de France boli negatívne. Znamená to, že jediným, koho pristihli so zakázanou látkou v tele, bol Rus Alexandr Kolobnev. V jeho vzorke moču ešte zo 6. júla našli stopy po diuretiku hydrochlortiazide (HCT) a vedenie tímu Kaťuša ho ihneď stiahlo z pretekov.
Leipheimer premiérovým víťazom USA Pro Cycling Challenge

Američan Levi Leipheimer sa stal celkovým víťazom premiérovej edície cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge, v záverečnej nedeľňajšej etape triumfoval Talian Daniel Oss. "Vďaka mojim bohatým skúsenostiam som bol schopný chladnej kalkulácie, vytýčil som si niekoľko čiastkových cieľov, ktoré som postupne plnil.
Specialized Dubnický (Saharský) maratón 2011

17. ročník najstaršieho MTB maratónu na Slovensku sa už tradične konal na konci letných prázdnin na úpätí Strážovských vrchov v Novej Dubnici. Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch edícií, kedy sa skloňovalo blato vo všetkých pádoch, nás tentoraz čakali doslova saharské podmienky. Celý týždeň pred samotným maratónom teploty na Slovensku počas dňa neklesli pod 30°C a no a predpoveď na sobotu sa niesla v podobnom duchu, čiže poriadny hic.
Specialized Dubnický maratón 2011

Pre tých, čo sa nemôžu dočkať na reportáž od Katka, je tu na úvod fotoset od Mathosha. 123 skvelých foto v článku.

Vuelta - Triumf Martina, v červenom Mollema

Víťazom nedeľňajšej 9. etapy na prestížnych cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Villacastínu do Sierra de Béjar La Covatilla a merala 183 km, sa stal Ír Daniel Martin v službách tímu Garmin-Cervelo (4:52:14 h). Druhú priečku obsadil v rovnakom čase ako víťaz Holanďan Bauke Mollema z Rabobanku, ktorý sa stal novým lídrom 66. ročníka.
Na Plejsoch víťazne Mikulenka a Pialová

Výsledky nedeľňajších pretekov 5. kola Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov na Plejsoch.
Leipheimer stále lídrom USA Pro Cycling Challenge

Talian Elia Viviani vyhral druhú etapu za sebou na cyklistických pretekoch USA Pro Cycling Challenge, keď sa presadil v sobotňajšej koncovke v Breckenridge. Po 170,2 km zo Steamboat Springs triumfoval pred Jaimom Castanedom z Kolumbie a tímovým kolegom z Liquigasu i krajanom Danielom Ossom. Etape dominoval dlhý únik štvorice jazdcov, v ktorej boli aj Andy Schleck a Ivan Basso. Atak zlikvidoval pelotón asi 500 m pred cieľom.
Rodríguez novým lídrom Vuelty, Sagan v nedeľu v zelenom

V sobotňajšej 8. etape na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá merala 177,3 km a viedla z Talavera de la Reina do San Lorenzo de El Escorial, zvíťazil domáci jazdec tímu Kaťuša Joaquím Rodríguez, ktorý dosiahol čas 4:49:01 h. Druhú priečku obsadil Michele Scarponi z Lampre, ktorý za víťazom zaostal o 9 s a tretí skončil Holanďan Bauke Mollema (Rabobank Cycling Team) s desaťsekundovým mankom na Rodrígueza.
MTBO: Na záver Bajtošovej 5. miesto v šprinte

V pretekoch v šprinte na záver majstrovstiev sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré boli aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová. Tá vo svojej najsilnejšej disciplíne (v šprinte je dvojnásobnou majsterkou sveta z rokov 2008 a 2009 - pozn.) v mimoriadne vyrovnaných pretekoch obsadila 5. miesto, keď na zlato jej chýbalo 13 a na medailu 6 sekúnd.
Leipheimer si udržal vedenie na USA Pro Cycling Challenge

Američan Levi Leipheimer si udržal dres lídra cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge aj po piatkovej 4. etape z Avonu do Steamboat Springs (138,4 km). V piatok sa rozhodovalo v špurte celého pelotónu, v ktorom nechýbali ani Slováci Peter Velits a Juraj Sagan. Víťazom sa stal Talian Elia Viviani z tímu Liquigas-Cannondale. Leipheimer vedie celkovo s náskokom 11 sekúnd pred Christianom VandeVeldem, tretí je Tejay Van Garderen. Velitsovi patrí 54. priečka, Saganovi 79. pozícia.