MTBIKER magazín - Všetky články a videá

Chára na bicykli za leto odjazdí 3 - 4-tisíc km

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára sa v piatok zúčastnil na cyklistickej Veľkej cene Hradca Králové. Pri svojej premiére v upršanom mestskom kritériu, na ktorého štart sa postavil vďaka svojmu kamarátovi - českému cyklistickému profesionálovi Renému Anderlemu, dokázal za 40 minút prejsť 17 okruhov merajúcich 1200 metrov a v kategórii hobby sa umiestnil v strede výsledkovej listiny.
Sagan po druhej etape tretí na Vuelte

Austrálčan Christopher Sutton sa stal víťazom nedeľňajšej 2. etapy cyklisticky pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z La Nucíe do Playas de Orihuely a merala 174 km. Novým lídrom 66. ročníka je Talian Daniele Benatti, ktorý z červeného dresu vedúceho pretekára vyzliekol svojho tímového kolegu z Leopard-Treku Jakoba Fuglsanga.
Jurčo s ďalšími UCI bodmi z Poľska

Slovenský cyklista Matej Jurčo obsadil 3. miesto na pretekoch kategórie 1.2 o Pohár ministra národnej obrany v poľskom Plocku. Pretekár tímu Dukly Trenčín Merida prehral s domácim Tomaszom Kiendysom o 10 sekúnd. Pred Jurča sa ešte dostal nestarnúci bývalý víťaz Okolo Slovenska, 44-ročný Radoslaw Romanik. Jurčo si za svoj výkon pripísal 16 bodov do rebríčka UCI.
Celkové triumfy v zjazde pre Gwina a Moseleyovú

Američan Aaron Gwin a Francúzka Myriam Nicolová sa v nedeľu stali v talianskom stredisku Val di Sole víťazmi záverečných siedmych pretekov Svetového pohára v zjazde horských cyklistov v roku 2011. Gwin triumfoval pred Britom Dannym Hartom, Nicolová zdolala svoju krajanku Florianne Puginovú. Jediný Slovák v štartovom poli Martin Knapec obsadil 63. pozíciu.
Broniš víťazom Slovenských Pyrenejí

Roman Broniš, ktorý jazdí v drese Sparty Praha, sa stal víťazom 51. ročníka cyklistických pretekov Slovenské Pyreneje v Kláštore pod Znievom. Broniš sa presadil v súboji vedúcej štvorčlennej skupiny pred Marekom Čaneckým a Matejom Vyšňom.
Šiesty slovenský titul v olympijskom triatlone pre Šimka

Pavel Šimko z Realiz sport teamu Bratislava sa stal šiestykrát v kariére majstrom Slovenska v olympijskom triatlone (1,5 km plávanie - 40 km cyklistika - 10 km beh). Na Žilinskom triatlone skončil v sobotu na 2. mieste za Balázsom Pocsaiom z Maďarska, ale ako najlepší Slovák si vybojoval majstrovský titul.
Kulhavý a Pendrelová víťazmi svetového pohára XC

Kanaďanka Catharine Pendrelová a Čech Jaroslav Kulhavý sa v sobotu stali v talianskom stredisku Val di Sole víťazmi záverečných siedmych pretekov Svetového pohára v cross country horských cyklistov v roku 2011.
Fuglsang prvým lídrom Vuelty, Sagan 6.

Tím Leopard-Trek zvíťazil v úvodnej tímovej časovke na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa. Po 13,5 km jazde proti chronometru v okolí Benidormu sa stal prvým držiteľom červeného trička lídra pretekov Dán Jakob Fuglsang, ktorý z Leopardu-Trek ako prvý prešiel cieľovou čiarou.
Peter Sagan pred Vueltou: Ak sa naskytne šanca, využijem ju

Už v sobotu sa uprú zraky športových fajnšmekrov na 66. ročník prestížných cyklistických pretekov pod názvom Vuelta, ktoré majú vo svojom itinerári celkovo 21 etáp. Tohtoročné preteky sa začnú 20. augusta jazdou proti chronometru tímov v Benidorme a vyvrcholia na tradičnom mieste v Madride 11. septembra po takmer 3300 km.
Triumf Pendrelovej, víťazkou SP Bressetová

Kanaďanka Catharine Pendrelová sa v sobotu stala víťazkou záverečných siedmych pretekov Svetového pohára v cross country horských cyklistov v roku 2011. V talianskom stredisku Val di Sole triumfovala pred Poľkou Majou Wloszczowskou. Tretia skončila úradujúca majsterka Európy z Dohnian Gunn-Rita Dahleová Flesjaová z Nórska. Jediná Slovenka v štartovom poli Janka Števková obsadila 25. pozíciu s odstupom 8:05 min.
Košecké Podhradie vstúpilo na slovenskú MTB scénu

Týždeň po európskom šampionáte v Dohňanoch, stretli sa vyznávači horskej cyklistiky v Košeckom Podhradí, kde tretím kolom pokračoval premiérový ročník Považsko-Strážovského pohára MTB XCO. Aj keď štartovné pole celkom pochopiteľne nehýrilo hviezdami svetového, či európskeho cyklistického neba, tak ako tomu bolo v Dohňanoch, treba objektívne priznať, že podujatie to bolo veľmi vydarené. Príležitosť štartovať na ňom si nenechala ujsť ani časť členov reprezentačného tímu, ktorý ešte uplynulý víkend v elitnom európskom peletóne hájil farby Slovenskej republiky.
Do Talianska šesť dospelých a traja juniori zo SR

Budúci týždeň čaká orientačných cyklistov od 22. do 27. augusta svetový šampionát dospelých i juniorov v okolí talianskeho mesta Vicenza. Spolu 150 pretekárov z 30 krajín je prihlásených na MS dospelých a 90 pretekárov zo 17 štátov na MS juniorov.