Nový cyklo-projekt: BIKE&MOTION - zažite Dolný Liptov naplno

Nový cyklo-projekt: BIKE&MOTION - zažite Dolný Liptov naplno

PR článok

Na prelome minulého roka ma oslovil s myšlienkou BIKE&MOTION kamarát Michal Kudlička. Tento nápad nosil v hlave už skoro dva roky v rôznych podobách. Po jeho predstavení ma projekt oslovil, neváhal som teda a šiel do toho hneď, pretože návštevník spoznáva krásy Liptova z inej perspektívy, čo by inak nezažil (neskôr vysvetlím).

V Liptove sa teda zrodil nový cyklo-projekt. Jeho hlavnou myšlienkou je podpora rozvoja aktívneho a skupinového cestovného ruchu v oblasti dolného Liptova. V krátkosti ide o spojenie cyklistiky s krásami a zákutiami Liptova, dolnej Oravy, Nízkych a z časti Vysokých Tatier.

Michal je dlhé roky aktívny športovec či už v zime ale hlavne v lete ako biker. Do projektu zapojil cca 10 rovnako aktívnych chalanov. Cieľom je pre turistov v Ružomberku a dolnom Liptove, ponúknuť aktívny oddych v priebehu víkendu, aby spoznali krásnu okolitú krajinu zo sedla biku.

Tento cyklo-víkend je určený pre bikerské páry, skupiny, rôznej výkonnostnej triedy. Od hobby ku skúsenejším jazdcom. Na svoje si príde každý, myslelo sa aj na nejazdcov. Tí môžu využiť okolitú krajinu na relax, turistiku (lanová lezecká dráha, zjazdy na trojkolkách) či využiť wellness v hoteli.

Projekt BIKE&MOTION


Počas troch dní vyvetráš hlavu a vypneš od každodenného pracovného vypätia. Zajazdíš si po cestách, zvážniciach, chodníkoch aj single-trackoch v pohoriach okolo Ružomberka. Skúsení domáci sprievodcovia ti ukážu krásne výhľady, zákutia a podajú info o ružomberskom regióne. Sprievodcovia sú takou alfou a omegou projektu. Pomôžu ti so správnou technikou jazdy. Vysvetlia a ukážu ako zdolávať ťažké technické prekážky v zjazde alebo v stúpaní. Vysvetlia správny stravovací a pitný režim cyklistu. Sú tu pre teba a môžeš sa na nich spoľahnúť, aby si si cyklo jazdu naplno užil.

Po bikovačke to však ešte nekončí. Môžeš využiť saunu, masáž, prípadne navštíviť okolité termálne kúpaliská, ktorých je dookola neúrekom. Alebo sa pri dobrom vínku podelíš o svoje pocity a zážitky s partiou.

Ak prídeš spolu s rodinou,  priateľkou, či priateľom ktorí nejazdia, nevadí! Wellnes, masáž, lanová dráha, zjazd na kolobežkách, turistika či iba prechádzka v krásnom prostredí, v lete slnko i voda. Každý si vyberie relax, ktorý má rád.

Ponuka


K dispozícii máš na výber:
 • Tri typy cyklo-víkendov
 • Denné jazdy
 • Teambuilding
 • Akcie na mieru

Ponuka
Viac podrobností na http://bike-motion.eu/cyklo_pobyty/.

„Všetky trasy sú základné, je možné meniť (zľahčovať alebo sťažovať podľa želania celej skupiny), prípadne po rozhodnutí sprievodcu, vzhľadom k počasiu, výkonnosti a nepredvídaným okolnostiam.“
Trasy sa budú tematicky meniť a upravovať podľa ročného obdobia a klientely. Akcia presne šitá na mieru .

Úroveň Sport


Počas víkendu spoločne odjazdíš takmer 200 kilometrov a nastúpaš takmer 4600 výškových metrov. Priemerná rýchlosť 15-25 km/h.

Úroveň Hobby


Počas víkendu odjazdíš viac ako 100 kilometrov a nastúpaš približne 2 700 výškových metrov. Priemerná rýchlosť 10-18 km/h.

Úroveň Road


Počas víkendu spoločne odjazdíš takmer 300 kilometrov a nastúpaš skoro 3000 výškových metrov. Skvelá jazda, ktorá ti vyčistí hlavu! Priemerná rýchlosť 20-33 km/h
Stačí ti vyplniť rezervačný formulár a užiješ si naplno Liptov z inej dimenzie na svojom biku.

Ubytovanie

ČO JE ZAHRNUTÉ V CYKLOVÍKENDE


 • 3x ubytovanie v rezorte apartmány Hrabovo s raňajkami, miestna daň
 • 3x sprievodcovské služby v programe podľa výberu
 • Poistenie pre zásah HZS počas celého pobytu
 • 3x základ pre prípravu iontového nápoja
 • 1x dvojhodinový vstup do wellness centra, parkovanie a priestor na uskladnenie bicykla
 • Free wifi v priestoroch recepcie, základná technická podpora vo forme cyklonáradia
 • Každý účastník dostane ako darček cyklo fľašu Nutrend

V prípade v potreby je možné zakúpiť doplnky výživy Nutrned.
Ak si nemôžeš priniesť vlastný bike, vieme ti ho požičať v spolupráci s našim partnerom.

Denné jazdy


Je to ďalšia možnosť ako spoznať Liptov zo sedla biku. Ak sa nachádzaš v Ružomberku a okolí a máš chuť ho spoznať. Jednoducho si vyberieš z ponuky typ a obtiažnosť, ktorá ti vyhovuje. Pridáš sa v deň, ktorý ti vyhovuje, resp. páči sa ti trasa.

Západné Tatry

Verím, že sa tento projekt uchytí a pomôže dotiahnuť na Liptov viac turistov, ktorí milujú aktívny oddych tak ako ja. Objavujme a užívajme si krásnu prírodu, ktorú máme doma. Osobne som rád, že môžem stáť pri zrode niečoho, čo spája pohyb na biku v krásnej prírode. Rád sa podelím o svoje skúsenosti a ukážem pekné cyklo trasy, na ktorých som vyrastal .

PS: Uži si krásy Liptova zo sedla svojho biku a zaži niečo nové so skvelou partiou. Tešíme sa na teba.

Privítajte spolu s nami otvorenie projektu 7-10.5. 2015.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up20thumb_down comments 23 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tip na výlet: Cez Antonstál do Súče - asfaltový únik z civilizácie

Tip na výlet: Cez Antonstál do Súče - asfaltový únik z civilizácie

Tento tip na výlet mám v hlave už veľmi dlho. Zádrheľ je v tom, že vždy, keď túto trasu idem, akosi zabudnem fotiť.
Rozhovor: Terézia Ciriaková – všestranná bojovníčka

Rozhovor: Terézia Ciriaková – všestranná bojovníčka

Mladá, talentovaná, ambiciózna, ale aj milá a ochotná. Taká je juniorská majsterka Slovenskej republiky v cestnej cyklistike.
Tipy na výlety v okolí Zuberca pre všetkých

Tipy na výlety v okolí Zuberca pre všetkých

Radi by ste aktívne strávili pár dní pod dohľadom Roháčov, vzali bicykle a rodinu? Možno tento menší „rodinný etapák" poslúži ako inšpirácia.
keyboard_arrow_up