Zdroj: Facebook Sereďmaratón

Na Okolo Slovenska sa od 10. do 14. júna predstaví maximálne 138 cyklistov z 23 tímov - Termníny a lokality jednotlivých etáp

1

SITA 04.06.2015   Michael Kolar Juraj Sagan Cestna Cyklistika Slovensko Pozvanka Okolo Slovenska

Na 59. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska príde sedemnásť kontinentálnych, tri reprezentačné a tri klubové celky. Domáce farby budú obhajovať reprezentácia SR aj s Jurajom Saganom či Michaelom Kolářom, Dukla Trenčín a CK Banská Bystrica. Na Okolo Slovenska sa predstavia niektoré zaujímavé zoskupenia.

 

Tím AWT Greenway je prípravným družstvom pre protourový Etixx - Quick-Step a podporuje ho slovenská firma Janom, Itera Kaťuša je farmou Kaťuše, podobný štatút má aj Lotto Soudal. Cycling Academy Team je zasa projekt, do ktorého je zainteresovaný aj Peter Sagan.

Na Okolo Slovenska sa bude súťažiť o päť rôznych dresov - žltý pre najlepšieho v celkovom poradí, bodkované za bodovaciu súťaž a pre najlepšieho vrchára, biely pre najlepšieho mladého jazdca a bielo-modro-červený pre najvyššie postaveného Slováka. Víťaz pretekov si pripíše do rebríčka UCI 40 bodov, za etapové prvenstvo je osem bodov a nosenie žltého trička 4 body. Celkovo rozdelia na slovenských cestách 216 bodov do kontinentálneho renkingu UCI. Informácie zverejnil web podujatia okoloslovenska.com.

Preteky sa začnú 9. júna exhibíciou v Šahách spojenou s predstavením tímov. Postupne sa pelotón zastaví od stredy 10. júna do nedele 14. júna v Telgárte, Poprade/Spišskej Sobote, Žiari nad Hronom, Novom Meste nad Váhom a Bratislave.

Program 59. ročníka pretekov Okolo Slovenska


Streda 10. júna - 1. etapa: Šahy - Telgárt (181,1 km, štart 12.00 h, cieľ po 16.07 h)
Štvrtok 11. júna - 2. etapa: Telgárt - Poprad/Spišská Sobota (158,6 km, štart 12.30 h, cieľ po 16.22 h)
Piatok 12. júna - 3. etapa: Poprad - Žiar nad Hronom (196,2 km, štart 11.30 h, cieľ po 16.27 h)
Sobota 13. júna - 4. etapa: Žiar nad Hronom - Nové Mesto nad Váhom (201,7 km, štart 11.30 h, cieľ po 16.18 h)
Nedeľa 14. júna - 5. etapa: Nové Mesto nad Váhom - Bratislava (123,5 km, štart 10,00 h, cieľ po 12.53 h)

Zoznam tímov na preteky Okolo Slovenska


UCI kontinentálne tímy: KEMO Dukla Trenčín (SR), CK Banská Bystrica (SR), Whirlpool Author (ČR), AWT Greenway (ČR), Team Felbermayr - Simplon Wels (Rak.), Kolss BDC Team (Ukr.), Amore & Vita - Selle SMP (Ukr.), Itera Kaťuša (Rus.), GM Cycling Team (Tal.), Unieuro Wilier Trevigiani (Tal.), Team Idea 2010 ASD (Tal.), Telenet - Fidea (Belg.), Parkhotel Valkenburg CT (Hol), Team Differdange - Losch (Lux.), Meridiana Kamen Team (Chor.), Synergy Baku Cycling Project (Azerb.), Cycling Academy Team (Izr.)
Národné tímy: Slovensko, Česko, Kazachstan
Klubové tímy: Lotto Soudal (Belg.), KED - Stevens (Nem.), Team Humard Vélo-Passion (Švaj.)
Zdroj: web podujatia


[Foto na úvode: Facebook Sereďmaratón]

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2020, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár