Pozvánka: 1000 Miles Adventure 2015 - štartuje už o necelý mesiac

Pozvánka: 1000 Miles Adventure 2015 - štartuje už o necelý mesiac

Otcom pretekov je extrémny biker Jan Kopka, ktorý ako prvý Čech vyhral pretek naprieč zamrznutou Aljaškou s dĺžkou 1800 km. Skúsenosti z tohto a ďalších extrémnych pretekov vo svete priviedli Jana Kopku k myšlienke usporiadať v Európe ojedinelý extrémny ultramaratón bez zaistenia naprieč bývalým Česko-Slovenskom, ktorý štartuje v nepárnych rokoch zo Slovenska a v párnych rokoch z Českej republiky.

Prvý ročník akcie 1000 Miles Adventure odštartoval 3.7. 2011 a zúčastnilo se ho 89 pretekárov z troch štátov.

Trasa je veľmi atraktívna a zároveň veľmi drsná. Po trase sú rozmiestnené tri záchytné body, tzv. checkpointy, kde se zapisujú časy prejazdov, poskytuje malé občerstvenie a pretekári si tu preberajú svoje predpripravené balíčky s batériami. Pretekári používajú GPS s nahranou trasou, ktorú musia dodržať, inak im hrozí diskvalifikácia. Výnimku majú peší turisti, ktorým stačí prejsť určenými 22 bodmi na trase a zvyšok trasy si zvolia podľa vlastného uváženia.

Štart 5. ročníku ISOMA 1000 Miles Adventure je plánovaný na 5. 7. 2015 v 15.00 hod. z najvýchodnejšej obce na Slovensku - Nové Sedlica, ktorá se nachádza pri slovensko-poľsko-ukrajinských hraniciach. Cieľ je v obci Skalná v chebskom výbežku. Pre pretekárov, ktorí si netrúfajú na celou trasu, je pripravená „kratšia verzia“, ktorá končí zhruba v polovine trasy v Františkově v Jeseníkách.Na štart se pripravuje 150 dobrodruhov zo 7 štátov sveta. Čaká na nich cca 1620 km s celkovým prevýšením približne 40 km naprieč bývalým Česko-Slovenskom.

Akcia se teší veľkej popularite zo strany pretekárov aj divákov. Cieľom pretekov je ponúknuť účastníkom veľkú dávku dobrodružstva, príhod a nezabudnuteľných zážitkov.

Aktuality o dianí z pretekov môžete sledovať na http://www.1000miles.cz.

1000 Miles Adventure 2014: Nízke Tatryreport_problem Našiel si v texte chybu?

Isoma 1000 Miles Adventure

calendar_today 05.07.2015
label Ostatné
place Nová Sedlica (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down comments 5 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Virtuálne MTBIKER jazdy na Zwifte - ako, kedy, prečo

Virtuálne MTBIKER jazdy na Zwifte - ako, kedy, prečo

Spoločné MTBIKER jazdy na Zwifte spúšťame aj túto zimu, okrem tréningu hlavne pokecáš a keď bude chuť, vyskúšame aj virtuálne preteky.
Pozvánka: Otestujte si svoju výkonnosť na Šprintpolome už o niekoľko dní

Pozvánka: Otestujte si svoju výkonnosť na Šprintpolome už o niekoľko dní

Aj horská cyklistika sa skladá z viacerých disciplín a časovka do vrchu je jednou z nich. V okolí Žiliny sa 10. októbra stretnú nadšenci výkonnostnej cyklistiky, aby pokorili nielen svoje rekordy, ale aj rekordy súperov.
Pozvánka: Baynach MTB Marathon – ukončite sezónu v krásnom prostredí viníc

Pozvánka: Baynach MTB Marathon – ukončite sezónu v krásnom prostredí viníc

Tohtoročná sezóna organizátorom maratónov veľmi nepraje, no napriek tomu to mnohí nevzdávajú a robia všetko preto, aby sme si mohli kvalitne pojazdiť. Inak to nie je ani v prípade Občianskeho združenia REGIÓN PONDUS.
keyboard_arrow_up