Zdroj: Zdroj: okoloslovenska.com

Odštartoval 59. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska

Dlhoročný partner podujatia, značka ŠKODA, posilnila svoju pozíciu a od tohto roku zastrešuje prestížne slovenské cyklistické preteky ako hlavný partner.

Na cyklistov z 23 tímov čaká na tohtoročnom Okolo Slovenska 5 náročných etáp a 861 kilometrov v sedle bicykla. 59. ročník pretekov dnes slávnostne odštartoval v Šahách. Na záverečný finiš sa môžu tešiť fanúšikovia cyklistiky v nedeľu v hlavnom meste, kde sa uskutoční aj záverečná ceremónia vyhlásenia víťazov. O prestížny žltý dres s okrídleným šípom bude v pelotóne bojovať aj 22 slovenských pretekárov, okrem iných aj Juraj Sagan a Michael Kolář z profi tímu Tinkoff-Saxo.

Okolo Slovenska 2015


1. etapa: Šahy - Telgárt 181 km
2. etapa: Telgárt - Poprad (Spišská Sobota) 158,6 km
3. etapa: Poprad - Žiar nad Hronom 195 km
4. etapa: Žiar nad Hronom - Nové Mesto nad Váhom 201,7 km
5. etapa: Nové Mesto nad Váhom - Bratislava 125 kmŠKODA je v tomto ročníku aj partnerom žltého dresu pre najlepšieho pretekára. Preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia v dňoch 10. júna až 14. júna.

ŠKODA je od tohto roku hlavným partnerom prestížnych pretekov Okolo Slovenska a rovnako partnerom žltého dresu pre najlepšieho pretekára. „Som hrdý, že naša značka, ktorá je historicky neodmysliteľne spätá s cyklistikou, je hlavným partnerom jedných z najstarších pretekov v strednej Európe. Máme pred sebou päť dní skvelej cyklistiky, ktoré ponúknu fanúšikom v rôznych častiach Slovenska výnimočné zážitky. Pozývam všetkých, ktorým tento šport učaroval tak ako nám, nech prídu povzbudzovať a vytvoriť takú atmosféru, akú vytvárajú fanúšikovia na Tour de France,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Cyklistika je jedným z pilierov sponzoringovej stratégie spoločnosti ŠKODA AUTO. Okrem Tour de France a Vuelty podporuje aj lokálne cyklististické podujatia a masovú cyklistiku. Na Slovensku je to okrem pretekov Okolo Slovenska aj séria najvýznamnejších pretekov horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR. ŠKODA AUTO Slovensko je hrdým partnerom Petra Velitsa, jedného z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska, na prestížnych cyklistických podujatiach už šiesty rok. Od roku 2015 je taktiež partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku - Cez Slovensko na bicykli za 5 dní.

Všetky informácie o pretekoch nájdu fanúšikovia cyklistiky na http://www.okoloslovenska.com.

[Foto na úvode: Zdroj: okoloslovenska.com]

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Dlhé roky veľká akcia pre cestných amatérov v hlavnom meste chýbala, preto ma potešila možnosť zajazdiť si v uliciach Bratislavy a okolí a to hneď v duchu Tour de France.
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
Tip na výlet: Štyri mlyny na Malom Dunaji

Tip na výlet: Štyri mlyny na Malom Dunaji

Na Malom Dunaji sa nachádza niekoľko historických vodných mlynov, niektoré sú zapísané ako pamiatky UNESCO. Je možné ich spojiť trasou, ktorá zaujme nielen po cyklistickej stránke.
keyboard_arrow_up