Zdroj: Zdroj: okoloslovenska.com

Odštartoval 59. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska

03 komentáre

slavo 10.06.2015   Slovensko Cestna Cyklistika Skoda Juraj Sagan Michael Kolar

Dlhoročný partner podujatia, značka ŠKODA, posilnila svoju pozíciu a od tohto roku zastrešuje prestížne slovenské cyklistické preteky ako hlavný partner.

 

Na cyklistov z 23 tímov čaká na tohtoročnom Okolo Slovenska 5 náročných etáp a 861 kilometrov v sedle bicykla. 59. ročník pretekov dnes slávnostne odštartoval v Šahách. Na záverečný finiš sa môžu tešiť fanúšikovia cyklistiky v nedeľu v hlavnom meste, kde sa uskutoční aj záverečná ceremónia vyhlásenia víťazov. O prestížny žltý dres s okrídleným šípom bude v pelotóne bojovať aj 22 slovenských pretekárov, okrem iných aj Juraj Sagan a Michael Kolář z profi tímu Tinkoff-Saxo.

Okolo Slovenska 2015


1. etapa: Šahy - Telgárt 181 km
2. etapa: Telgárt - Poprad (Spišská Sobota) 158,6 km
3. etapa: Poprad - Žiar nad Hronom 195 km
4. etapa: Žiar nad Hronom - Nové Mesto nad Váhom 201,7 km
5. etapa: Nové Mesto nad Váhom - Bratislava 125 kmŠKODA je v tomto ročníku aj partnerom žltého dresu pre najlepšieho pretekára. Preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia v dňoch 10. júna až 14. júna.

ŠKODA je od tohto roku hlavným partnerom prestížnych pretekov Okolo Slovenska a rovnako partnerom žltého dresu pre najlepšieho pretekára. „Som hrdý, že naša značka, ktorá je historicky neodmysliteľne spätá s cyklistikou, je hlavným partnerom jedných z najstarších pretekov v strednej Európe. Máme pred sebou päť dní skvelej cyklistiky, ktoré ponúknu fanúšikom v rôznych častiach Slovenska výnimočné zážitky. Pozývam všetkých, ktorým tento šport učaroval tak ako nám, nech prídu povzbudzovať a vytvoriť takú atmosféru, akú vytvárajú fanúšikovia na Tour de France,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Cyklistika je jedným z pilierov sponzoringovej stratégie spoločnosti ŠKODA AUTO. Okrem Tour de France a Vuelty podporuje aj lokálne cyklististické podujatia a masovú cyklistiku. Na Slovensku je to okrem pretekov Okolo Slovenska aj séria najvýznamnejších pretekov horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR. ŠKODA AUTO Slovensko je hrdým partnerom Petra Velitsa, jedného z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska, na prestížnych cyklistických podujatiach už šiesty rok. Od roku 2015 je taktiež partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku - Cez Slovensko na bicykli za 5 dní.

Všetky informácie o pretekoch nájdu fanúšikovia cyklistiky na http://www.okoloslovenska.com.


[Foto na úvode: Zdroj: okoloslovenska.com]

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Monster69 10.06.2015 (21:10)

3


@ Okolo Slovenska! , Slovensko je len po Poprad?

 
TomasMen 10.06.2015 (23:12)

1


Zase komplexy... Minulý rok bolo aj po Svidníku a na južné Slovensko sa ani páchlo, to potom južné Slovensko nie je Slovensko?...
Treba si trošku uvedomiť, že každý ročník má inú trasu...

 
N/A 11.06.2015 (22:19)

0


A sever slovenska ako čo? odrezany jak ...

 
Pridaj komentár