Slovenský zväz cyklistiky: Vyhlásenie prezidenta pre členov SZC k výrokom Tomáša Legnavského v prípade Keseg Števková

Slovenský zväz cyklistiky: Vyhlásenie prezidenta pre členov SZC k výrokom Tomáša Legnavského v prípade Keseg Števková

S poľutovaním som si prečítal reakciu trénera potrestanej cyklistky Janky Keseg Števkovej Tomáša Legnavského, ktorú vydala Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR). Mrzí ma, že tam bolo uverejnených niekoľko nepravdivých faktov.

Tréner Legnavský, ktorý incident i fyzické napadnutie Janky Keseg Števkovej voči Martinovi Belasovi sledoval skrytý vo svojom aute vôbec nezasiahol a nechal svoju zverenku vykonať tento čin. Miesto toho, aby sa za spravanie svojej zverenkyne ospravedlnil, snaží sa útočiť verbálne na vedenie Slovenského zväzu cyklistiky. Asi len z nevedomosti uvádza, že zväz nemá schválený disciplinárny poriadok, ale keby si prečítal stanovy, vie, že tresty disciplinárna komisia udeľuje na základe Listiny trestov uvedených v pravidlách Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) a riadia sa ňou všetky národné cyklistické zväzy. Na miesto toho, aby sa poďakoval za ústretovosť disciplinárnej komisii, ktorá udelila Števkovej za jej odsúdeniahodný čin trest na úplne spodnej hranici, ktorá je od jedného do šiestich mesiacov, vypočítava o aké štarty Števková príde. Mám osobný pocit, že by bolo najlepšie, ak by sme požiadali Števkovú i jeho o prepáčenie...

Rád by som pripomenul, že voľnú kartu pre Števkovú na Európske hry v Baku som vybavil diplomatickou cestou ja osobne ako prezident SZC. Bola určená len pre ňu, žiadnu inú pre jej trénera sme nedostali. V tom bola zrejme podstata problému, Števková chcela, aby do Baku cestoval jej tréner a neváhala na naplnenie svojho predsavzatia použiť päste a kopance voči vedúcemu výpravy. Podstatou permanentých problémov medzi ňou a všetkými funkcionármi cyklistiky okolo nej je to, že sa s nikým nevie dohodnúť a často používa vulgárnu komunikáciu.

Neviem o akej bezmocnosti Števkovej tréner Legnavský hovorí. Ak by to bolo tak, určite by sme vlani neuvoľnili na jen činnosť viac ako 9000 eur a na jej trénera ďalších 3000 eur, čo je viac ako štvrtina celého rozpočtu horskej cyklistiky!

Peter Privara, prezident SZC

Zdroj: http://www.cyklistikaszc.sk/sk/submenu/szc-kontakty-a-oznamy/vyhlasenie-prezidenta-pre-clenov-szc-k-vyrokom-p-legnavskeho-v-pripade-keseg-stevkova
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up3thumb_down comments 11 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Slovensko nominovalo na ME v cyklokrose 11 pretekárov, ďalší sa predstavia v kategóriách masters

Slovensko nominovalo na ME v cyklokrose 11 pretekárov, ďalší sa predstavia v kategóriách masters

Už nastávajúci víkend otvorí talianske Silvelle svoje brány najlepším európskym cyklokrosárom.
Slovensko pozná svojho šampióna v XCO a Eliminátore

Slovensko pozná svojho šampióna v XCO a Eliminátore

V premenlivom letnom počasí posledných júlových dní sa na trati v Poráči predstavila elita slovenských jazdcov, aby zabojovali o dresy s trikolórou naprieč všetkými kategóriami.
Haring so skalpom Čecha Kulhavého, v Drozdove víťazne aj Keseg Števková

Haring so skalpom Čecha Kulhavého, v Drozdove víťazne aj Keseg Števková

Na druhej slovenskej C1 v MTB XCO, ktorá sa konala tútu sobotu v Drozdove, si po ďalšie víťazstvo na jednotkových pretekoch v kariére prišli Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) a Janka Keseg Števková (Outsiterz).
keyboard_arrow_up