GT: Novinky pre rok 2016 aj s novým modelom Verb

GT: Novinky pre rok 2016 aj s novým modelom Verb

Predstavovanie modelov pre sezónu 2016 sa nám pomaly ale isto rozbieha. V tomto roku sme absolvovali prvé predstavenie kolekcie pre nasledujúcu sezónu u distribútora GT a Cannondale pre náš trh. A bolo sa veru na čo pozerať.

Každá značka si pre sezónu zvykne vybrať headline, ktorý sa tiahne celou ponukou a je akýmsi smerovaním značky pre danú sezónu. V kultovej americkej značke GT sa vybrali zaujímavým smerom, keď v podstate na nulu zoškrtali modely postavené na 29“ kolesách, ktoré nahradili 27,5ky. S 29“ sa stretneme u GT iba pri hliníkovom HT modeli Karakoram, ktorý spoločne s Aggressor-om na 27,5“ tvorí základnú ponuku značky. Zaujímavá stratégia, ktorej pôvod treba hľadať s najväčšou pravdepodobnosťou v kooperácii s Cannondale, ktorý je spojený s GT v podobe majiteľa. Predsa len, Cannondale v segmente 29“ posilňuje, čo je už ale na iný článok.

Ak sa pozrieme na tohtoročné modely GT, v ktorej sa medzi inovácie či novinky radia modely Grade, Helion (ktorého test uverejníme v blízkej dobe), Sanction, ALU Zaskar, či Avalanche, pre sezónu 2016 značka vo vývoji nepoľavuje a prináša novinky v podobe Zaskaru Carbon, prepracovaného Transea, Traficu a zbrusu nového modelu Verb.

GT Verb - novinka v kategorii celoodpružených bicyklov


Model Verb postavený na 120mm zdvihoch by mal vyplniť miesto v kategórii cenovo dostupných full modelov. V premiére sa objaví v ponuke v dvoch verziách – Comp za 1100€ a Expert za 1450€. Bicykel sa vyznačuje progresívnou geometriou podobnou Helionu, o pruženie sa postará rokmi overená továrenská technológia iDrive. Ak teda túžite po celoodpruženom bicykli za priaznivú cenu, Verb je stvorený práve pre Vás.

GT Verb Comp


GT Verb Expert


Pretekárske kúsky


Rodinu pretekárskych špeciálov prezentuje nový Zaskar Carbon. Postavený je na 27,5“ kolesách, vyznačuje sa progresívnou geometriou s krátkym predstavcom, širokými riadítkami a predĺženou hornou rámovou trubkou. Ako je to u každej značky zvykom, technológia karbónu musí mať svoj vlastný názov, v prípade GT je to Force Optimized Carbon. Na bicykli zaujme aj dizajnový kúsok v podobe Triple Triangle Design, čo neznamená nič iné ako pretiahnutie zadnej stavby okolo sedlovej trubky až na hornú rámovú. Nejde však len o dizajnovú vychytávku, zaujímavé riešenie má za úlohu zvýšiť tuhosť rámu. Zaskar Carbon prichádza do ponuky hneď v štyroch prevedeniach, od najlacnejšieho postavenom na sadách Deore/SLX až po najvyššiu verziu na Sram X1-ke. Okrem štyroch nových karbónových modelov bude Zaskar k dostaniu aj v štyroch hliníkových verziách.

GT Zaskar


Zvyšné MTB modely prešli len miernym liftingom, ponuku rozšírili nové verzie ako napríklad TEAM verzia enduro mašiny Sanction, ktorá je až na malé detaily kópiou bicykla, s ktorým brázdia svetovú Enduro sériu Martin Maes a Dan Atherton. GT ponúka širokú ponuku full modelov, od DH Furyho cez spomínané enduro Sanction, AM Force až po trail Sensor. Maratónsky Helion, ako bolo spomenuté vyššie, si predstavíme už čoskoro. A to všetko na 27,5-kách.

GT Sanction TEAM


Cestná off road žiletka


Oveľa väčšiu pozornosť však v GT venovali tohtoročnej novinke, ktorej úspech prekvapil všetkých, dokonca mám pocit, že aj samotnú značku GT. Ocenenia ako bicykel roka z Bikeradaru alebo cena za dizajn z Eurobiku zavelila GT na posilnenie modelového radu. Už viete o ktorom bicykli je reč? Nie? Ak ste ešte nepočuli o kategórii Enduroad a modeli Grade, budúci rok Vás tento nový trend rozhodne neminie. Spojením cestného bickyla s offroad prístupom, Grade ponúka nové možnosti jazdy, kde ani bočné nie práve najkvalitnejšie cesty a cestičky nie sú problémom. Z použitých technológií stojí za zmienku Dual Fiber Dynamics (zadné vzpery vyrobené zo zmesi karbónu a sklených vlákien, ktoré v sebe spájajú vynikajúcu tuhosť a tlmenie); All day geometria (položenejšia hlava + dlhšia rámová trubka) a Max Treadroom (priestor pre širokú škálu pneumatík od 28c až 35c).

GT Grade


Modelová ponuka je nadmieru široká, okrem dvoch karbónových modelov nájdeme v ponuke štyri hliníkové modely od verzie 105 až po Claris. Novo zaradená do ponuky je aj dámska verzia Grade Sora GTW. U GT teda rozhodne vsádzajú na predaje Grade a musím priznať, že oprávnene.

Obmenou prešli aj krosáky Transeo, kde bol kompetne prerobený rám. Vidlicu s lock outom dostali všetky modely podobne ako navárky na nosiče a blatníky. Bicykel by mal byť komfortnejším nie len vďaka novému rámu, ale aj väčšími možnosťami pri použití plášťov.

GT Transeo


Návrat na výslnie


GT predstavením kolekcie 2016 potvrdzuje návrat na stratené pozície a hlási sa o pozornosť širokej verejnosti. Nedávno predstavená doživotná záruka na rámy, pestrá ponuka zaujímavých bicyklov od pretekárskych špeciálov až po komfortné hobby modely postavila dobrú východiskovú pozíciu pre úspešný rok 2016. Ponuka GT 2016 sa samozrejme objaví aj na stránkach MTBIKER shopu.

Cenníkreport_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Test: GT Grade Carbon PRO - činy tvoria názory

Test: GT Grade Carbon PRO - činy tvoria názory

Opäť mi na test pristál gravel bicykel a ja som behom mesiaca nejazdil v podstate na ničom inom... prečo? Aj o tom sa dozviete v teste.
Unboxing: GT Grade Carbon Elite 2020 - legenda pokračuje

Unboxing: GT Grade Carbon Elite 2020 - legenda pokračuje

Skúsite uhádnuť, čím je model Grade jedinečný a od ostatných gravel bikov odlišný? Pomôcka je čas vývoja a spôsob pruženia.
keyboard_arrow_up