Filip Polc vyhral Briancon Urban DH a už o rok možno bude táto akcia aj v kalendári City Downhill World Tour 2016

Trať išla cez zaujímavú lokalitu UNESCO hradu v meste Briancon, ktoré sa nachádza v srdci francúzskych Álp. Pozrite si finálovú jazdu, fotogalériu aj vyjadrenie víťazného Filipa Polca.

Víťazná jazda

Filip Polc o pretekoch a jazde

Trať viedla popri hradbách hradu, kde organizátori pripravili ďalšie prekážky z hliny, kameňa a dreva. Tým sa postarali o to, že všetkých 60 jazdcov v pretekoch malo naozaj čo robiť. Vrátane mňa, pretože jeden zo skokov bol naozaj dosť veľký a trebalo nám poriadne šprintovať. V kvalifikačnej jazde som mal celkom na mále, pretože mi fúkal nárazový čelný vietor a ledva som tento skok doletel. No udržal som rýchlosť a podarilo sa mi prísť do cieľa na prvom mieste s časom 2"16s.

Vo finále som už ale doladil zopár stop, snažil som sa sekcie lepšie poprepájať, čo mi udržalo vyššiu rýchlosť a svoj čas som stiahol na 2"11s a tak som opäť zvíťazil.

Briancon je naozaj krásnou destináciou, a preto sa zvažujem o zaradení týchto pretekov do seriálu City Downhill World Tour 2016.