ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015 už túto sobotu v Nízkych Tatrách

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015 už túto sobotu v Nízkych Tatrách

PR článok

Prestížna séria najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku, ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015, sa predstaví už najbližšiu sobotu v nádhernej prírode Nízkych Tatier v okolí Kráľovej Hole. ŠKODA Horal MTB Maratón je piatym podujatím tohtoročnej série a ponúkne na výber päť rôzne dlhých a náročných tratí. Každý účastník získa štartovný balíček s cyklo ponožkami ŠKODA a možnosť vyhrať v tombole skvelý originálny horský bicykel ŠKODA. Prvé preteky štartujú v sobotu 15. augusta už o 7:00 hod.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR odštartuje v Nízkych Tatrách poslednú tretinu tohtoročnej série najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku. ŠKODA Horal MTB maratón je už 16. ročníkom vysokohorského cyklomaratónu v oblasti Kráľovohoľských Nízkych Tatier. Po štyroch pretekoch série je stále na čele minuloročný celkový víťaz a tvár tohtoročnej série Karel Hartl. Na posledných pretekoch v Stupave však po prvýkrát v tomto roku našiel premožiteľa a obsadil druhé miesto.

„Ani horúce letné dni neodradili davy cyklistických nadšencov na posledných pretekoch v Stupave. Práve naopak, cyklomaratón ponúkol výnimočné zážitky aj v týchto náročných podmienkach. Som presvedčený, že ani v Nízkych Tatrách tomu nebude inak a máme sa na čo tešiť aj na jednom z najkrajších podujatí série pod úpätím majestátnej Kráľovej Hole. Všetkých srdečne pozývam, zoberte celú rodinu a príďte s nami zažiť výnimočnú sobotu v krásnej prírode,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA Horal MTB maratón je piatym podujatím série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015. Účastníci si môžu vybrať z piatich trás - od tých najnáročnejších po trasy určené pre rodiny. Najdlhšia a najťažšia trasa s príznačným názvom HORAL Krejzi je dlhá 115 kilometrov s celkovým prevýšením 4 100 metrov. Najkratšia trasa HORAL Dejzi s dĺžkou 17 kilometrov je určená výhradne pre rodinné tímy. Pripravený je tradične aj bohatý sprievodný program pre celú rodinu. Každý účastník získa štartovný balíček s cyklo ponožkami ŠKODA a možnosť vyhrať v tombole originálny MTB bicykel ŠKODA.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015


Tvárou ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015 je Karel Hartl, minuloročný celkový víťaz série. Za volantom nového modelu ŠKODA Fabia Combi oficiálne reprezentuje značku ŠKODA a celú tohtoročnú sériu. Oficiálnym garantom série je Slovenský zväz cyklistiky a projekt podporil aj dvojnásobný majster sveta v časovke Peter Velits. Bližšie informácie nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.skoda-bike-open-tour.sk, prostredníctvom ktorej sa môžu na preteky série registrovať.

Cyklistika je jedným z pilierov sponzoringovej stratégie spoločnosti ŠKODA AUTO. Okrem iného je už od roku 2004 oficiálnym partnerom, dodávateľom oficiálneho vozidla a oficiálnym partnerom bieleho dresu legendárnej Tour de France. Od roku 2015 ŠKODA mení partnerstvo bieleho dresu za partnerstvo prestížneho zeleného dresu. Novým oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších špurtérov bude od tohto roku aj na pretekoch okolo Španielska La Vuelta, ktoré podporuje od roku 2011.

ŠKODA AUTO je aktívna v podpore cyklistiky aj na národnej úrovni. Na Slovensku je partnerom prestížnych cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Okrem toho je partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku - Cez Slovensko na bicykli za 5 dní. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko je zároveň už šiesty rok hrdým partnerom Petra Velitsa, trojnásobného majstra sveta v časovke družstiev a jedného z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.

report_problem Našiel si v texte chybu?

ŠKODA Horal MTB maratón - 5. kolo

calendar_today 15.08.2015
format_list_numbered 5. kolo - ŠKODA BIKE OPEN TOUR
format_list_numbered 6. kolo - Intersport Marathon Serie
format_list_numbered 8. kolo - Slovak XCM Tour
label MTB - maratón
place Svit (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: ŠKODA HORAL MTB Maratón - legenda už po 21. raz

Pozvánka: ŠKODA HORAL MTB Maratón - legenda už po 21. raz

Nezabudnuteľná atmosféra, podmanivé horské terény a v neposlednom rade aj poriadna dávka kilometrov - to je ŠKODA HORAL MTB Maratón, ktorý sa bude konať už 8. augusta 2020 vo Svite.
ŠKODA BIKE OPEN TOUR s WeLoveCycling - aký bol tento ročník

ŠKODA BIKE OPEN TOUR s WeLoveCycling - aký bol tento ročník

Prvá polovica roka 2020 bola ovplyvnená pandémiou a obmedzeniami, ktoré nám priniesla. Väčšina z nás sa však snažila pripravovať aspoň individuálne a aj počas karantény zlepšovať svoju kondíciu.
Pozvánka: Príďte si porovnať sily na ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice

Pozvánka: Príďte si porovnať sily na ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice

September je plný akcií - či už ide o súťažné alebo menej pretekárske podujatia. Maratón ŠKODA v Rajeckých Tepliciach je svojím charakterom blízky obom. Spája totiž pôžitok z jazdenia s možnosťou porovnávať sa s ostatnými.
keyboard_arrow_up