Reportáž: 6. kolo Detská tour Petra Sagana s peknou účasťou 350 detí

Reportáž: 6. kolo Detská tour Petra Sagana s peknou účasťou 350 detí

PeterZanicky 18.08.2015 6 fotografií   Deti Reportaz Detska Tour Horska Cyklistika

Počas trojdňového cyklistického zápolenia HORAL TOUR sa v nedeľu konalo vo Svite už 6. kolo Detskej tour Petra Sagana 16. augusta 2015. A Svit opäť nesklamal. Výborné zázemie, pekná účasť cyklistov (350 detí) a aj divákov, vhodné trate a až na jednu krátku prehánku aj cyklistické počasie.

 

Prvé sa na štart o 10 hodine postavili deti v kategórií BABY, ktorá je síce nesúťažnou kategóriou, ale nadšenie a športový duch týmto deťom istotne nechýbal. Najrýchlejší na svojich tátošoch boli Lívia Šišková z Bratislavy a Alex Ksinan zo Svätého Jura.V kategórií mikro postavila pre Šichtovcov vysoko latku ich prvá zástupkyňa Lívia Šichtová z Turčianskej Štiavničky, ktorá z prehľadom zvíťazila. Starým známym na víťaznom stupienku už je aj Marek Kubica, ktorý na Detskej tour vyhráva ako na bežiacom páse a potvrdil to aj vo Svite, aj keď mu zdatne konkurovali Jakub Lauko a Marko Klein, ktorí prišli len zo sekundovou stratou za víťazom. V mili dievčat pokračovala vo víťaznej vlne aj Miriam Šichtová z Martina.
Kategória mili chlapci je pravidelne najkvalitnejšie obsadenou kategóriou a práve tu nám môže VYRÁSŤ NOVÝ ŠAMPIÓN. Je tu množstvo talentovaných chlapcov a pokiaľ im elán a chuť ostane môžu to naozaj ďaleko dotiahnúť. Po tuhom boji zvíťazil Jakub Javor z Dubnice nad Váhom. V kategórií mini najlepšie do pedálov šliapala medzi dievčatami Sofia Ungerová z Košeckého Podhradia a medzi chlapcami poriadne „zakúrili“ našim pretekári z Ukrajiny, ktorý obsadili prvé dve miesta.Zvíťazil Oktavian Vekljuk z Užhorodu. Prvá „šestka“ bola poriadne nabitá a toto bol najdramatickejší dojazd súťaže, keďže sa rozhodovalo až v záverečnom kole respektíve v šprinte pred cieľom o celkovom poradí. Mladšia žiačka Alexandra Šariková z Banskej Bystrice premenila svoju prvú účasť na Detskej tour hneď v premiérové víťazstvo a my veríme, že sa objaví aj na ďalších kolách. Medzi chlapcami si od začiatku líderskú pozíciu kontroloval David Rastislav Šaling z Popradu, ktorý bol najrýchlejší medzi mladšími žiakmi. Norika Jenčušová zo Spišskej Novej Vsi je taktiež „starou známou“ a už vyhrala nejedno podujatie Detskej tour a tak sa stalo aj vo Svite, kde súperkám nedala žiadnu šancu. Tuhý boj však zvádzali starší žiaci, kde o jedinú sekundu zvíťazil Tomáš Sladkovský z Lipian. Športového ducha preukázal Marek Trnka z Malaciek, ktorý roztrhol na trati reťaz, požičal si však bicykel od diváka a do cieľa prišiel ešte na 9. mieste.
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

6. kolo - Detská tour Petra Sagana

16.08.2015
6. kolo - Detská Tour Petra Sagana
MTB - deti
Svit (Slovensko)

Pozvánka, Foto, Video, Reportáže, Výsledky
Registrovaných bikerov (188)

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Detské bicykle)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár