Reportáž: 6. kolo Detská tour Petra Sagana s peknou účasťou 350 detí

Reportáž: 6. kolo Detská tour Petra Sagana s peknou účasťou 350 detí

Počas trojdňového cyklistického zápolenia HORAL TOUR sa v nedeľu konalo vo Svite už 6. kolo Detskej tour Petra Sagana 16. augusta 2015. A Svit opäť nesklamal. Výborné zázemie, pekná účasť cyklistov (350 detí) a aj divákov, vhodné trate a až na jednu krátku prehánku aj cyklistické počasie.

Prvé sa na štart o 10 hodine postavili deti v kategórií BABY, ktorá je síce nesúťažnou kategóriou, ale nadšenie a športový duch týmto deťom istotne nechýbal. Najrýchlejší na svojich tátošoch boli Lívia Šišková z Bratislavy a Alex Ksinan zo Svätého Jura.V kategórií mikro postavila pre Šichtovcov vysoko latku ich prvá zástupkyňa Lívia Šichtová z Turčianskej Štiavničky, ktorá z prehľadom zvíťazila. Starým známym na víťaznom stupienku už je aj Marek Kubica, ktorý na Detskej tour vyhráva ako na bežiacom páse a potvrdil to aj vo Svite, aj keď mu zdatne konkurovali Jakub Lauko a Marko Klein, ktorí prišli len zo sekundovou stratou za víťazom. V mili dievčat pokračovala vo víťaznej vlne aj Miriam Šichtová z Martina.
Kategória mili chlapci je pravidelne najkvalitnejšie obsadenou kategóriou a práve tu nám môže VYRÁSŤ NOVÝ ŠAMPIÓN. Je tu množstvo talentovaných chlapcov a pokiaľ im elán a chuť ostane môžu to naozaj ďaleko dotiahnúť. Po tuhom boji zvíťazil Jakub Javor z Dubnice nad Váhom. V kategórií mini najlepšie do pedálov šliapala medzi dievčatami Sofia Ungerová z Košeckého Podhradia a medzi chlapcami poriadne „zakúrili“ našim pretekári z Ukrajiny, ktorý obsadili prvé dve miesta.Zvíťazil Oktavian Vekljuk z Užhorodu. Prvá „šestka“ bola poriadne nabitá a toto bol najdramatickejší dojazd súťaže, keďže sa rozhodovalo až v záverečnom kole respektíve v šprinte pred cieľom o celkovom poradí. Mladšia žiačka Alexandra Šariková z Banskej Bystrice premenila svoju prvú účasť na Detskej tour hneď v premiérové víťazstvo a my veríme, že sa objaví aj na ďalších kolách. Medzi chlapcami si od začiatku líderskú pozíciu kontroloval David Rastislav Šaling z Popradu, ktorý bol najrýchlejší medzi mladšími žiakmi. Norika Jenčušová zo Spišskej Novej Vsi je taktiež „starou známou“ a už vyhrala nejedno podujatie Detskej tour a tak sa stalo aj vo Svite, kde súperkám nedala žiadnu šancu. Tuhý boj však zvádzali starší žiaci, kde o jedinú sekundu zvíťazil Tomáš Sladkovský z Lipian. Športového ducha preukázal Marek Trnka z Malaciek, ktorý roztrhol na trati reťaz, požičal si však bicykel od diváka a do cieľa prišiel ešte na 9. mieste.
report_problem Našiel si v texte chybu?

6. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 16.08.2015
format_list_numbered 6. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label MTB - deti
place Svit (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - finálová bodka v Červenom Kláštore

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - finálová bodka v Červenom Kláštore

Detská Tour štartovala ako jedno z prvých športových podujatí na Slovenku po uvoľnení opatrení tento rok v júni. A vyzerá to tak, že stihla svoje záverečné 6. kolo presne pred ďalšími obmedzeniami.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

V žilinskom Lesoparku Chrasť - na rovnakých miestach, kde začínal na prvej súťaži aj 9-ročný Peter Sagan, sa uskutočnilo 5. kolo Detskej Tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Po prvýkrát sa podujatie Detskej Tour Petra Sagana tento rok uskutočnilo v spolupráci s iným cyklistickým a bežeckým podujatím a to Stupava Trophy. A spolupráca to bola vydarená.
keyboard_arrow_up