Zdroj: Pinkbiku.com / Nathan Hughes

Poznáme nových majstrov sveta v DH

V nedeľu 6.9.2015 sa konali majstrovstvá sveta horských bicyklov, konkrétne v disciplíne zjazd. Tohtoročný pretek bol situovaný na európskej pôde v Andorre. Trať bola doslova brutálna, preverila ako techniku tak aj kondičku. Určite na náročnosti prispel aj fakt, že cez celý týždeň dosť pršalo.

V skratke, majstrom sveta sa stal Francúz Loic Bruni, ktorému stále unikalo víťazstvo zo svetového pohára, ale ušetril si to na správny pretek. Druhé miesto bral Greg Minnaar a tretie Brit Josh Bryceland. V kategórii žien vyhrala skúsená Rachel Atherton, druhá bola Manon Carpenter a Tracey Hannah bola tretia.

Manon Carpenter - 2. v kategorii Ženy Elite

Rachel Atherton - 1. v kategorii Ženy Elite

A čo naši?

Filip Zeman v juniorskej kategórii obsadil 48. miesto (+1:06.678) a jediný zástupca v elitnej kategórii Rastislav Baránek obsadil 61. miesto so stratou na vítaza +35.171.

[Foto na úvode: Pinkbiku.com / Nathan Hughes]

Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 7 komentárov report_problem