Zdroj: Facebook Peter Sagan

Tvrdý muž Sagan bude pripravený na majstrovstvá sveta v Richmonde

Zatiaľ čo v Španielsku pozvoľna vrcholí cyklistická Vuelta, slovenský reprezentant Peter Sagan sa už niekoľko dní nerušene pripravuje na majstrovstvá sveta v americkom Colorade. Sagan stihol na Vuelte vyhrať etapu, v ďalších dvoch bol druhý (vrátane tímovej časovky), raz tretí a niekoľko dní mal na sebe dres lídra bodovacej súťaže.

Potom však predčasne odstúpil, čo bol dôsledok zrážky s bezohľadným motocyklistom z tímu Shimano niekoľko kilometrov pred cieľom 8. etapy v Murcii (video, fotogaléria). Po páde mu na tele zostali popáleniny prvého a druhého stupňa od bedrovej časti až k predkoleniu, ale nič nemal zlomené. Aj preto sa jeden z lídrov tímu Tinkoff-Saxo rozhodol s krátkou prestávkou pokračovať v sezóne s ambíciou uspieť na majstrovstvách sveta v Richmonde v americkom štáte Virginia. Preteky elite mužov sa uskutočnia na záver MS v nedeľu 27. septembra.

"Je to tvrdý muž. Nepochybujem o tom, že sa vráti v dostatočnej forme pred majstrovstvami sveta. Po náročnej Tour de France sa tiež dal rýchlo dokopy natoľko, že bol dobre pripravený na Vueltu. Mal nejaké zranenia, stratil kúsky kože najmä na zadku, ale nemal nič zlomené a to je dôležité," upozornil športový riaditeľ Tinkoff-Saxo Tristan Hoffman na serveri Velonews.

Hoffman tvrdí že Sagan nie je typom pretekára, ktorý po nešťastnom páde a odstúpení z pretekov dlho vyplakáva. "Samozrejme, prvú noc sa mu so všetkými tými bandážami nespalo dobre. Po dvoch dňoch však už bol v lietadle smer Colorado. Pred majstrovstvami sveta ho nečakajú žiadne preteky. Týždeň pred súťažou jednotlivcov v Richmonde absolvuje iba tímovú časovku v rámci svetového šampionátu. Nepochybujem o tom, že bude dobre pripravený," zdôraznil Hoffman.

Športový riaditeľ dánsko-ruského tímu sa nebojí, že by Saganovi odišla forma a už sa nevrátila. Pripustil síce, že jarná časť sezóny európskych klasík mu nevyšla podľa predstáv, ale odvtedy zaberá naplno. Zvíťazil na pretekoch Okolo Kalifornie, získal zelený dres a päť druhých miest na Tour de France a v šprinte v Málage triumfoval aj v etape na Vuelte. "Teraz takpovediac profituje zo svojho pádu, lebo má dostatok času na nerušenú prípravu na svetový šampionát. Do Richmondu môže ísť v predstihu, aby si vyskúšal trať majstrovských pretekov," píše Velonews.

Podľa tohto serveru ostatných 5 km pred cieľom majstrovskej trate elite bude veľmi technických pasáží s malými stúpaniami, zákrutami a tiež kockami. "Úplne posledný kilometer ponúka približne 500 m dlhé stúpanie a ľavotočivú zákrutu tesne pred cieľom. Odborníci sa zhodujú, že to môže vyhovovať typom, ako sú Peter Sagan či Mark Cavendish," dopĺňa Velonews. "Sagan sa už nezaoberá tým, čo bolo zlé na Vuelte. Taký on nie je. Bude dostatočne motivovaný, aby šiel na výsledok v Richmonde," doplnil športový riaditeľ Hoffman.

Podľa neho Saganovým najväčším problémom na MS môže byť jeho tím. Ako člen slovenskej reprezentácie bude mať k dispozícii len dvoch pretekárov, ktorí by mu mali pomôcť k dobrému výsledku - brata Juraja a Michaela Kolářa. Obaja sú aj jeho kolegami v Tinkoff-Saxo. "Musí sa nádejať, že vyťaží z práce iných, väčších krajín, ktoré budú mať k dispozícii 9-členné tímy ako Veľká Británia, Španielsko či Belgicko," uzatvára Velonews.

[Foto na úvode: Facebook Peter Sagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Peter Sagan - čo sa s ním deje?

Peter Sagan - čo sa s ním deje?

Možno si, ako veľká časť ľudí, čo sledujú Petra Sagana, kladiete v poslednom čase tú istú otázku. Ale zrejme by bolo lepšie pýtať sa inak...
Moja dokonalá sezóna

Moja dokonalá sezóna

Je tu koniec pretekárskej sezóny a teda čas bilancovania splnených alebo nesplnených cieľov.
keyboard_arrow_up