Milovníci retrobicyklov oslávili koniec leta cyklosalónom na zabudnutom kúpalisku Vydrica

Milovníci retrobicyklov oslávili koniec leta cyklosalónom na zabudnutom kúpalisku Vydrica

Šieste pokračovanie Spots – podujatia, ktoré spája netradičné miesta a umenie, sa nieslo v znamení dvojkolesových umeleckých diel: Cyklosalón bol venovaný fanúšikom zaujímavých bicyklov typu fixie, retro a cruiser. 1. septembra 2015 sa zabudnuté lesné kúpalisko Vydrica v Bratislave zaplnilo pestrou komunitou „zvláštnych ľudí“, ako už na akciách Spots býva zvykom. Prišli všetci, ktorí sa o takéto bicykle zaujímajú, či majú doma zaujímavý kúsok, ktorým sa chceli pochváliť.

Tí, ktorí mali chuť sa na Vydricu na Železnej studničke dopraviť na bicykli, mohli tak urobiť v rámci spoločnej Spanilej jazdy mestom a bicykel, pokiaľ nebol retro, si odparkovať na priľahlom #Spots parkovisku.

Čas sa na Vydrici zastavil v 50. rokoch minulého storočia a kúpalisko v tejto podobe zotrvalo dodnes. Nachádza sa tu prázdny plavecký bazén, v ktorom boli vystavené bicykle od profesionálnych úpravcov, predajcov i zberateľov. A naozaj sa bolo na čo pozerať, prípadne si svojho favorita priamo od výrobcov aj kúpiť. Krásne kúsky predviedli Bellbikes, Cyklokuchyňa a Cyklokoalícia, Casual bicycles, ReCyklo aj Bad-year, wlkie, likemybike, Cajgel, Fixka, Optimista, Bamboo bee, Kenzel, či dizajnér Patrik Slabej.Okolie bazéna tvorí malebná lúka, ideálna pre zraz majiteľov bicyklov, ktoré si tu spravili príjemný piknik uprostred krásnej prírody. Aj samotná Vydrica má zaujímavú históriu. Projekt kúpaliska na Železnej studničke v roku 1943 vypracoval architekt František Prchlík. Najprv slúžilo ako rekreačné zariadenie pre straníckych funkcionárov, od 70. rokov ho už využívala široká verejnosť. Po roku 1989 upadalo a definitívne ho uzavreli v roku 1996.O hudbu sa ešte za vidna postarala kapela Junáci v novom zložení, ktorá kdesi stratila aj prívlastok Prešporskí. Začínali ako pouličné zoskupenie hudobníkov, postupne pribrali nových členov a s talentovaným spevákom Danielom Kapitanom predstavili skladby z pripravovaného debutového albumu.

Počas interaktívnej talkshow pred návštevníkov predstúpili kľúčové tváre neúnavných propagátorov bicyklovania – Cyklokoalície a zodpovedali množstvo zvedavých otázok.Po zotmení zavládla táboráková atmosféra, ktorá ku koncu leta neoddeliteľne patrí. Skvelý program uzavrela koncertom indierocková kapela Talkshow. Ich nezameniteľný zahraničný sound a energické vystúpenia netreba zvlášť predstavovať. Okrem kapiel sa o hudobnú produkciu postaral dvojčlenný Hura sound system, ktorý medzi vystúpeniami hudobníkov ozvučili popoludnie svojím nadupaným cyklosetom.Cyklosalón bol opäť vydarenou kombináciou umenia – tentoraz výroby a údržby retro, fixie a cruiser bicyklov, hudby, neobvyklého miesta konania, urbánnej i prírodnej krásy a najmä veľkej dávky nadšenia a energie zo strany organizátorov i návštevníkov. Pozrite si fotogalériu, sledujte Spots a nechajte sa prekvapiť, čo prinesie nabudúce!

Sleduj nás aj naďalej na Facebooku Spots - unique places to celebrate art
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
Tuning vášho bicykla - zlepšenie vlastností aj investícia pre radosť PR článok

Tuning vášho bicykla - zlepšenie vlastností aj investícia pre radosť

Ak ste už pred sezónou skontrolovali všetky dôležité súčasti vášho bicykla a všetko funguje ako má, nastáva ideálny čas na menší tuning. Či už pre zlepšenie vlastností, alebo čisto pre radosť...
500 km výlet, ktorý nič negarantuje

500 km výlet, ktorý nič negarantuje

Keď sme ako partia študentov počas jedného jarného večera sedeli už pri treťom pive, jeden kamarát zahlásil: „Poďme cez prázdniny k Liptovskej Mare na babete.“ Ja som smelo odvetil: „Síce babetu nemám, ale pôjdem s vami na bicykli.“
keyboard_arrow_up