BMC obhájil titul, Tinkoff Saxo skončil kvôli pádu dvoch jazdcov na poslednom mieste aj so Saganom

Cyklistický tím BMC Racing obhájil v nedeľu v americkom Richmonde titul majstrov sveta v časovke družstiev. Tinkoff-Saxo so Slovákom Petrom Saganom skončil v poli porazených, keď obsadil posledné 27. miesto s odstupom 8:11 min za víťazmi. Rusko-dánsky tím majiteľa Olega Tiňkova mal smolu v tom, že dvaja jeho členovia Michael Rogers a Michael Valgren spadli (video v článku) a tím vtedy prišiel o dôležité sekundy. Do cieľa prišli jazdci Tinkoff-Saxo v pokojnom tempe.

Tím BMC Racing z zostave Rohan Dennis, Silvan Dillier, Stefan Küng, Daniel Oss, Taylor Phinney a Manuel Quinziato dosiahla na 38,8 km dlhej trati víťazný čas 42:07,97 min a zvíťazila o vyše 11 sekúnd pred ďalším favorizovaným tímom Etixx - QuickStep. Bronzové medaily získali členovia zoskupenia Movistar. Slovák Peter Velits tentoraz nebol členom víťazného tímu, trojnásobný majster sveta v tímovej časovke bol aj vzhľadom na slabšiu sezónu tentoraz iba náhradníkom.

Pád dvoch jazdcov Tinkoff Saxo

Výsledky

SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.