Bezpečnostný servisný zásah na bicykloch Cannondale s predstavcom OPI

Bezpečnostný servisný zásah na bicykloch Cannondale s predstavcom OPI

PR článok

Spoločnosť Cycling Sports Group, majiteľ značky Cannondale, zvoláva k bezpečnostnému servisnému zákroku majiteľov všetkých bicyklov vybavených predstavcom a stĺpikom radenia OPI. Tento servisný zásah sa týka všetkých bicyklov modelových ročníkov 2011 až 2015 s vidlicou Lefty, ktoré sú týmto predstavcem osadené. Ide o modely Cannondale Flash, F-Si, F4, F5, F29, Lexi, RZ, Scalpel a Trigger.

Predstavec OPI je rozpoznateľný tým, že nemá uťahovacie skrutky k stĺpiku radenia. Logo OPI je vytlačené na tomto predstavci diagonálne čiernymi písmenami.Behom pravidelného testovania bolo zistené, že spojenie medzi stĺpikom radenia OPI a hornej časti hlavovej trubky môže spôsobiť nadmerné namáhanie stĺpika predstavca a korunky vidlice a znížiť tak ich životnosť. Do súčasnej doby však nebolo hlásené žiadne prasknutie, či zranenie z nej vyplývajúce.

Predajcovia značky Cannondale budú vybavení špeciálnymi servisnými kitmi, ktoré posilnia spojenie v namáhanej oblasti. Všetci majitelia dotknutých bicyklov by sa mali dostaviť do miesta, kde bicykel zakúpili. Predajca bicykla prevedie kontrolu namáhaných oblastí, vymení skrutky v korunke vidlice a zosilňujúcu vložku stĺpika predstavca. Tento servisný zásah je zadarmo.

Zoznam predajcov s kamennou predajňou je k dispozícii na http://www.cannondalebikes.cz/prodejci/slovensko. Ak ste svoj Cannondale zakúpili v MTBIKER shope, napíšte nám na našu zákaznícku podporu.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Slepé vetvy v histórii MTB: Vidlica Headshok/Fatty

Slepé vetvy v histórii MTB: Vidlica Headshok/Fatty

Odpružené vidlice na bicykloch Cannondale si razia svoju vlastnú cestu už takmer tri desaťročia. Jednonohú vidlicu Lefty pozná asi každý, no jej vzniku predchádzali vidlice Headshok. Pamätáte si ešte na ne?
Unboxing: Cannondale Scalpel Carbon 3 2021 – jednonohý pretekár

Unboxing: Cannondale Scalpel Carbon 3 2021 – jednonohý pretekár

Pretekárska DNA v kombinácii s originálnym prístupom k tvorbe vlastných komponentov, doplnená o skúsenosti z podujatí svetových úrovní. Stane sa tento model aj vašou zbraňou k úspechu?
Video: Ako dať dole a späť nasadiť zadné koleso play_arrow

Video: Ako dať dole a späť nasadiť zadné koleso

Opäť jeden úkon, ktorý by mal ovládať každý jeden cyklista, no mnohým stále robí menšie, či väčšie problémy.
keyboard_arrow_up